Terasové stínící markýzy

Home » Markýzy MHZ » Terasové markýzy

Terasové markýzy se používají k zastínění venkovních povrchů. Markýzy lze ovládat automaticky nebo ručně. Poskytují dostatečnou ochranu před slunečními paprsky a jinými povětrnostními vlivy.

Podobně jako jiné typy markýz, terasové markýzy poskytují ochranu před větrem a sluncem. Současně jednoduché ovládání stínících prvků, zajišťuje individuálně nastavitelnou ochranu soukromí. Nejběžnější typy markýz používaných na krytí teras jsou:

 

I přes podobné fungování jednotlivých typů markýz existují určité rozdíly v zacházení s nimi. Markýzy s kazetou jsou chráněny před vlhkostí. Praktické markýzy s výsuvným ramenem se používají hlavně ve větších budovách.

Kromě designu a provedení si potenciální zákazníci mohou pro své terasové markýzy vybrat také z mnoha materiálů a barev. Nejčastěji používaným materiálem je hliník, který je potažen pro optimální ochranu před povětrnostními vlivy. Vysoce kvalitní verze jsou markýzy z nerezové oceli. Látka je obvykle vyrobena z akrylu, PVC nebo polyesteru.

Instalace terasových markýz je poněkud složitější než instalace obdobně fungujících markýz na oken. Nejprve se do zdi domu nebo fasády instalují příslušné držáky, ke kterým může být markýza později bezpečně připevněna.

737 739 714 – jaro 2020 na naší vzorkovně v Praze