Home » Tipy a návody » Horko v bytě? Tento problém má řešení!

Horko v bytě? Tento problém má řešení!

Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i neúprosné horko. I když se na sluníčko všichni po zimě těšíme, okamžiky, kdy doma nemůžeme popadnout dech a parnem nezamhouříme oko, nepatří mezi nejoblíbenější. Ale nezoufejte. Nabízíme východisko v podobě stínění, které nejen, že dozdobí váš exteriér, ale ochrání vás před horkem.

Proč je stínění interiéru důležité?

Stále existuje spousta domácností, které přes léto stínění interiéru neřeší, ale to je chyba. V přehřátém prostoru bez přísunu čerstvého vzduchu se nejen velice špatně žije, ale hrozí vám i jiné nepříjemnosti. Pro horké místnosti připadá v úvahu jako řešení klimatizace. Ta však stojí mnoho peněz, dělá hluk a tvoří vhodné prostředí pro vznik angíny, což je nežádoucí.

Vychlazení jednoho pokoje stojí více peněz než jeho vytopení v zimě. Věděli jste to? Pražící slunce nedělá dobře ani pěstovaným rostlinám a domácím mazlíčkům. Pokud vám za oknem hynou i kaktusy, které mají teplo rádi, opravdu už je načase situaci řešit. Nejlépe kvalitním stíněním! Nedělá hluk, propouští vzduch, chladí domov a skvěle vypadá!

stínění

Venkovní rolety

Co nabízejí?

Venkovní rolety, jinými slovy předokenní rolety, mají mnoho nesporných výhod a nejedno využití. V první řadě spadají do stínící techniky. Ochrání vás tedy před nechtěným slunečním svitem během dne a před září pouličních lamp v noci, když chcete pohodlně spát.

Mezi další přednosti musíme započítat jejich schopnost tlumit hluk. To znamená, že se zataženými roletami neuslyšíte takřka nic. V případě parného léta, které je nyní velice probíraným tématem, vás venkovní rolety opět nezklamou. Díky hliníkovému složení oplývají výbornou termoizolací. Do interiéru nepropouštějí vůbec žádné teplo ani světlo. Ostré sluneční paprsky se odrazí od povrchu a neproniknou tak dovnitř bytu. Hodí se do každého počasí a odolají všem venkovním vlivům.

Kam se hodí?

Díky nadčasovému vzhledu se hodí opravdu kamkoli. S výběrem vhodné barvy zkrášlí každý dům. Okouzlí vás jak u staršího domečku, tak u moderní kancelářské budovy. Každý si najde ty pravé rolety, které se mu líbí.

Výhody

 • termoizolace
 • tlumí hluk
 • velký výběr designu
 • odolné vůči vnějším vlivům
venkovní rolety do oken

Screenové rolety

Co nabízejí?

Screenové rolety vás okouzlí svým minimalistickým designem. Jsou nerušivé a přesto vyvolají váš zájem. Materiál, použitý pro výrobu screenových rolet, je přímo určen pro termoizolaci domova. Speciální kombinace hmot odolává i těm nejtěžším podmínkám. Neublíží jí ostrý vítr, mráz, sluneční záření ani například kroupy. Tkanina zvaná “screen” je skládá ze skelných vláken, jež jsou potažena směsí PVC a polyesteru. Díky tomu je pevná a odolná.

Pozitivem těchto rolet je jistý benefit. Zevnitř bytu vidíte bez potíží ven. Naopak zvnějšku budovy dovnitř vidět není. Rolety nejen, že zachovají váš dům příjemně vychlazený i v parném létě, ale také zajistí absolutní soukromí. Screenové rolety sluneční paprsky absorbují a přebytečné teplo odrážejí ven.

Kam se hodí?

Screenové rolety se hodí zejména pro moderní budovy. Oplývají nadčasovým vzhledem a můžete se u nich těšit na půvabný design.

Výhody

 • elegantní vzhled
 • odolný materiál
 • termoizolace domova
 • poloprůhlednost rolet
scénové rolety na terasu

Venkovní žaluzie

Co nabízejí?

Venkovní žaluzie jsou velice oblíbenou a současně sympatickou variantou. Dokáží zatemnit domov, ale také jej ochránit před nechtěným horkem. Zároveň je tu jedna atraktivní záležitost v podobě proudění čerstvého vzduchu skrze dům, i přesto, že jsou žaluzie zataženy.

Žaluzie nabízejí termoizolaci domova, takže v zimě ve svém domově udržíte teplo a v létě se naopak nepříjemné horko nedostane dovnitř. Výhodou žaluzií je jejich způsob ovládání, kdy se samy zatáhnou, jakmile senzor zaznamená příliš vysokou teplotu nebo sluneční svit. O venkovní žaluzie se nemusíte takřka starat, neboť nevyžadují žádnou speciální péči. Jediné, na co byste měli dbát, je občasné očištění lamel, neboť při zavanutí lehkého vánku vám prach usazený na lamelách vlétne do bytu.

Kam se hodí?

Venkovní žaluzie vypadají krásně na většině staveb včetně kanceláří. Na designu se podílejí architekti i návrháři, takže si můžete být jistí, že vaše volba bude vždy správná!

Výhody

 • proudění vzduchu skrze obydlí
 • termoizolace
 • naklápění lamel
 • vzhled vhodný pro všechny budovy

Jakou variantu ochrany proti rozpálenému obydlí si zvolíte vy? Elegantní screenové rolety, moderní nadčasové venkovní žaluzie, nebo jste si oblíbili prověřené venkovní rolety?

Také by vás mohlo zajímat, jak správně nastavit žaluzie proti teplu.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top