Home » Tipy a návody » Domácí automatizace stínění oken

Domácí automatizace stínění oken

Domácí automatizace zcela změní způsob, jakým jste provozovali svůj dům. Dokonce ani před několika lety jste si nedokázali představit, že jednoduchým příkazem vám pomůže ovládat vaše spotřebiče nebo si užívat vzdáleného přístupu k vašim domovům bez ohledu na to, kde jste. Jsou příliš dobré na to, aby to byla pravda, a my jsme často ohromeni pokrokem dosaženým technologií a jejich dopadem na náš každodenní život. Ať už jde o vytápění vašich domů, získání ranní kávy, stínění oken, zamykání dveří. Technologie se dotkla vašich životů významným způsobem a očekává se, že se stále zvětšuje.

Majitelé domů nyní neustále hledají pohodlné a snadné řešení domácí automatizace, která je pro ně přínosem. Natolik, že i když dojde na výběr stínění oken, majitelé domů vykazují významnou preferenci pro motorizované a automatické roletyžaluzie. Toto stínění je čím dál více významný doplněk k domovům, a kromě zjevné skutečnosti, že to usnadňuje ovládání žaluzií a rolet, existuje mnoho použití.

Domácí automatizace stínění oken

Využití automatizovaných rolet a žaluzií

Chcete-li vědět, jak můžete plně využít své automatické rolety a žaluzie, je důležité vědět, jaké jsou jejich vlastnosti a výhody. Tím zajistíte optimální využití pohodlného stínění.

Snižte náklady na energii

Ať je léto nebo zima, vaše náklady na energii se zdají být prudce stoupající. Mezi další faktory patří mimo jiné špatná izolace oken. To způsobuje, že chladný průvan proudí do místnosti během zimy, když venku mrzne, což nutí, aby vaše vytápění běželo naplno, aby se udržel interiér v teple.

Podobně v létě proudí dovnitř teplý vzduch, a studený vzduch z domu uniká okny. Tentokrát musí klimatizační jednotky pracovat, aby udržely vzduch uvnitř chladný. V obou případech se používá více elektřiny k udržení vašich interiérů v teple nebo chladu. Žaluzie a rolety na okna poskytují dodatečnou vrstvu izolace k oknům. Automatické systémy vám pomáhají bez námahy zvedat a spouštět vaše stínění.

U běžných žaluzií budete muset běhat kolem oken, a tahat za šňůry nahoru nebo dolů, a to se může po chvíli stát otravným úkolem. Nastavte automatizované stínící systémy tak, aby v určitých časech se sami stahovali nebo vytahovali dle vaší potřeby. Odhaduje se, že správné ovládání stínění oken vám pomůže ušetřit až 10 % až 25 % vašich účtů za elektřinu.

Můžete si naplánovat automatické žaluzie tak, aby se vytáhli během dne, když je venku slunečno, takže v zimě může vniknout nějaký teplý vzduch, a udržet vnitřní prostory v teple.

automatické vnitřní žaluzie

Vylepšete zabezpečení

Jsou dny, kdy venkovní rolety jednoduše pomáhají blokovat sluneční paprsky a poskytují soukromí. Dnes tyto automatizované slouží k většímu účelu, a je jen na vás, abyste tyto výhody využili co nejvíce.

Když jedete na dovolenou, máte svůj dům nečinný a zranitelný. Pokud jsou vaše okenní rolety po celý den dole, stačí, aby nechtění vetřelci pochopili, že dům je prázdný. S automatickými roletami můžete tomuto zabránit, že jim naplánujete, aby se otevírali a zavírali v určitých denních dobách, což dává iluzi, že v domě jsou lidé.

venkovní rolety pro zabezpečení domu

Ovládání těžko přístupných oken

Máte doma několik krásných oken, která vás velmi zajímají, ale jsou umístěna v nepříjemných výškách, což ztěžuje pravidelné ovládání rolet? U automatického ovládání u těchto oken, nemusíte již přemýšlet, jak to vyřešit. Jednoduchý příkaz nebo kliknutí na tlačítko je vše, co potřebujete k otevření nebo zavření žaluzií nebo rolet. Takže ti z vás, kteří milují vysoká okna, ale byli odrazeni od toho, aby je měli pro své domovy, protože se obávají, že nejdou zastínit, tak už nad tím už nemyslete.

Zajistěte si lepší spánek

Věřte tomu nebo ne, automatické inteligentní stínění vám může pomoci udržovat správný spánkový cyklus a klidnější spánek. Zatímco přizpůsobení vašeho spánkového cyklu východu a západu slunce je obvyklé, je třeba si uvědomit, že většina lidí má cirkadiánní rytmus, který má tendenci být delší než 24 hodin. Existuje tendence jít spát pozdě a spát déle, což může narušit váš cirkadiánní cyklus.

Probuzení ve správný čas vám pomůže nastavit váš den správně, a musíte být vystaveni jasnému světlu. Receptory ve vašich očích zpracovávají světlo a vysílají signály do části mozku, který pomáhá udržovat váš cirkadiánní rytmus. V tomto směru mohou automatické rolety nebo žaluzie významně přispět. Nastavte si stínění tak, aby se ráno vytahovalo, aby se do pokoje vlévalo přirozené světlo, a každý den vám pomohl probudit se ve správný čas.

moderní plisované žaluzie MHZ

Automatizované stínění pro seniory

Automatizace domova pracuje pro staré lidi skvěle, protože snižuje závislost na jiných lidech, a umožňuje jim žít samostatně. Automatické stínění oken je pro ně skvělé, protože nemusí chodit po celém domě a vytahovat nebo stahovat rolety nebo žaluzie po celý den. Kliknutí na jejich chytré telefony jim pomáhají zastínění ovládat.

Automatizované žaluzie a rolety mohou mít velký vliv na váš život, pokud si uvědomíte jejich výhody a dosáhnete optimálního využití. Protože mají výhodu plánovaného provozu, využijte tuto funkci, abyste zajistili maximální výsledky a uvidíte ty rozdíly.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top