Home » Tipy a návody » Ochrana proti slunci na střešní okno vám zajistí pohodlí

Ochrana proti slunci na střešní okno vám zajistí pohodlí

Osvěžující sluneční paprsky vyzařující slunečním světlem se ukázaly jako docela užitečné v zimním ránu, ale v letním odpoledne se mění v noční můru. Použitím ochrany proti slunci na střešní okna, můžete dosáhnout správné rovnováhy, a užívat si střešní okna ještě více.

Musíte důkladně promyslet všechny detaily, abyste se ujistili, že koupíte správné a užitečná zastínění na okna v podkroví. Na výběr máte žaluzie, rolety a plisé.

Poradíme vám několik tipů, které vám pomohou vybrat správné zastínění střešních oken.

stíněni do střešních oken

Styl a použití jsou hlavním faktorem při výběru zastínění

Rolety na střešní okna

Rozhodněte se o svém stylu

Styl bude důležitým faktorem, který je třeba zvážit při výběru zastínění pro střešní okno. Například horizontální žaluzie krémové barvy nebude tou pravou volbou pro dětský pokoj. Podobně pro váš pokoj nebude vhodné zvolit jasně fialovou žaluzii.

Styl, který zvolíte pro stínění oken, bude mít také vliv na osvětlení, a bude hrát důležitou roli ve vašem rozhodovacím procesu.

Přemýšlejte o použití

Poté, co jste se rozhodli pro váš styl, další věcí bude používání okenního zastínění. Během dne, pokud do místnosti přijde příliš mnoho slunečního světla, budou pro vás tou správnou volbou zatemňovací rolety. Podobně budete muset rozhodnout o zastínění oken ve všech místnostech, ve kterých budete chtít rolety instalovat.

Pokud je například ve vašem podkroví střešní okno, můžete vybrat žaluzii nebo roletu, která nabídne požadované množství izolace.

Pokud hledáte stínění pro koupelnu, pak budete muset vybrat spíše žaluzie, které jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, jako je hliník nebo PVC, takže máte jistotu, že nebudou zdeformovat pod extrémním teplem a vlhkostí v koupelně.

universální roleta do střešního okna detail
látkové rolety do střešních oken

Nyní budete muset najít odpovědi na následující otázky:

  • Jak a kde jsou nainstalovány střešní okna? Jsou na západ, na jih, na východ nebo na sever?
  • Jsou na šikmé nebo na ploché střeše?
  • Jakou funkci má střešní okno? Je to pro výstup nebo jen větrání?
  • Je rám okna příliš mělký? Jaká je velikost střešního okna?
  • Jaký druh ovládání by mělo mít zastínění oken?
  • Jaký druh zastínění bude dobře fungovat – rolety nebo žaluzie?

Vhodné typy zatemnění střešních oken

Zatemňovací rolety do střešního okna: ukázaly se jako užitečné při blokování škodlivých UV paprsků a slunečního záření, navíc pozastaví zbytečné přehřívání podkroví.

Plisé žaluzie: získáte rozptýlené a tlumené sluneční světlo skrz záhyby a pomůže vytvořit správnou atmosféru v místnosti. Zdvojené látky pomohou zadržet teplo.

zatemňovací rolety na okna Velux
žaluzie pro střešní okno

Tyto žaluzie můžete navíc získat v různých prostupnostech textilie až po úplné zatemnění, takže můžete dosáhnout úplné tmy, nebo nechat do místnosti proniknout část denního světla.

Navíc jejich struktura takzvaných plástev, pomáhá snižovat přenos tepla, což zase pomáhá snižovat účty za energii.

Na závěr uvedeme poznámku, že existují různé možnosti, z nichž si můžete vybrat, když potřebujete zastínit okna v podkroví. Na základě analýzy vašich požadavků budete moci provést správný výběr.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top