Home » Tipy a návody » Nadčasové zastínění oken vám zajistí žaluzie

Nadčasové zastínění oken vám zajistí žaluzie

Vždy je dobré zajistit okenní prostory vašeho domova různým zastíněním oken, protože žádné dvě místnosti nejsou stejné.

Žaluzie, které používáte pro svůj obývací pokoj, mohou být použity k jinému účelu, než jaké jsou používány ve vašich kuchyních nebo koupelnách.

Závěsy, které si vyberete pro své ložnice, mohou vyžadovat jiné funkce než ty, které se používají ve vaší pracovně. Kromě toho také nabízejí zřetelný nádech stylu do každého prostoru, který udržuje kontrast viditelný a jedinečný.

Nadčasové zastínění oken vám zajistí žaluzie
co jsou žaluzie

Co jsou žaluzie?

Co jsou to žaluzie? Jak je odlišují od ostatních? Jednoduše řečeno, jsou to žaluzie s horizontálními lamelami vyrobenými z hliníku, dřeva nebo plastu, které jsou obvykle 25 mm široké. Používají se na okna v konferenčních místnostech a zasedacích sálech, v kancelářích, restauracích, v ložnicích a oknech obývacího pokoje. Lamely používané u žaluziích jsou zavěšeny širokými textilními páskami nebo šňůrami, které jim umožňují jejich naklopení až o 180 stupňů, za účelem jejich otevření nebo zavření.

Horizontální žaluzie, které jsou propleteny skrz štěrbiny v jednotlivých lamelách, mohou být pomocí šňůr posunuty nahoru nebo dolů. V dnešní době však žaluzie přicházejí s různými možnostmi zvedání včetně bezšňůrových možností, kde mohou být lišty posouvány nahoru nebo dolů pomocí spodní kolejnice. K dispozici jsou také motorizované možnosti, kde je můžete naklonit pomocí dálkových ovladačů.

horizontální žaluzie do bytu

Výhody a nevýhody žaluzií

Začněme diskusí o hlavních výhodách vnitřních žaluzií.

1) Všestrannost
Lze je použít v jakémkoli druhu domácnosti, na jakýkoli druh okna, a dokonce i v komerčních prostorách a kancelářích. Jsou vyrobeny z různých materiálů, od plastů a dřeva po hliník a PVC.

2) Cenová dostupnost
Jsou jednou z nákladově nejefektivnějších metod zastínění oken.

3) Trvanlivost
U umělého dřeva vám tyto úpravy oken mohou vydržet řadu let, dokonce i desetiletí, pokud se o ně pravidelně a řádně staráte. Nedbalost může způsobit, že se deformují nebo popraskají, takže je vždy dobré obrátit se na výrobce, nebo si přečíst pokyny pro péči.

4) Snadná údržba
Jelikož přicházejí v kompaktním a minimálním designu, díky jejich struktuře a omezenému prostoru, do kterého se snadno vejdou, není jejich čištění pravidelně žádnou vědou. Obecně vyžadují čistý a suchý hadřík k otření lamel. Příležitostně je můžete z oken odstranit, a před opětovným nasazením je na nějakou dobu položit do vody.

5) Kontrola
S 50 mm širokými lamelami, které lze libovolně otevírat a zavírat, můžete ovládat úroveň slunečního světla, které přichází, nakloněním na požadovanou úroveň.

6) Kontrola soukromí
Dřevo a hliníkové žaluzie jsou dobrým řešením, pokud chcete svůj dům chránit před narušením soukromí. Je také dobré hledat tenčí lamely, protože širší lamely lidem umožní vidět dovnitř snadněji, když jsou otevřené.

7) Přizpůsobitelné

Hlavní výhodou, která přichází se žaluziemi, jsou jejich možnosti přizpůsobení.

8) Jednotný vzhled
Horizontální žaluzie, i když jsou dostatečně univerzální, aby mohly být upevněny jak uvnitř, tak i mimo okno, musejí vytvářet jednotný vzhled elegance.

výhody a nevýhody žaluzií

Přes jejich výhody, žaluzie přicházejí s několika nevýhodami, které musíte zvážit. Zde je několik z nich:

1) Různé ceny
I když je pravda, že žaluzie přicházejí s mnoha přijatelnými cenami, které vyhovují požadavkům každého zákazníka, jejich ceny se liší v závislosti na vašem výběru materiálu a provedení. Některé materiály jsou dražší než jiné.

2) Šňůra nebo řetízek není nebezpečné pro děti
Řetízková funkce u žaluzií je stále populární, ale pokud jsou v domě děti nebo domácí zvířata, která zůstávají bez dozoru, když jste v práci, pak vám doporučujeme, abyste jste si je nepořizovali. Místo toho si můžete vybrat bezdrátové ovládání, které je udrží v bezpečí, a poskytne čistý vzhled vašeho pokoje.

3) Těžší žaluzie pro velká okna
Pokud je váš okenní prostor vysoký nebo široký, může to vést k tomu, že žaluzie budou těžké, a budou o něco těžší na údržbu a provoz. To je jedna z nevýhod výběru jakéhokoli typu žaluzií pro velká okna. Způsob, jak to obejít, by bylo pořídit více žaluzií.

4) Prach na žaluziích
Protože žaluzie mají horizontální lamely, usadí se na nich prach velmi snadno. Protože se však velmi snadno čistí, není to velká nepříjemnost, pokud je občas otřete.

okenní žaluzie Praha

Navzdory těmto drobným nevýhodám jsou vnitřní žaluzie ideálním zastíněním oken pro všechna roční období, a jednou z nejlepších variant na trhu. Jsou spolehlivé, robustní a atraktivní. Byli ve velkém stylu už velmi dlouho a pochybujeme, že v brzké době ztratí svoji oblibu.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top