Markýza s motorem

Home » Markýzy » Motor

Markýza s motorem je automaticky rozšiřitelný prvek ochrany před sluncem a ochrany soukromí. Elektrické markýzy jsou ovládány s dálkovým ovládáním nebo rádiovým vysílačem a mohou být vybaveny přídavnými čidly větru. Následující text vysvětluje ovládání a funkčnost motorizovaných markýz a poskytuje užitečné informace pro nákup markýz.

Přehled typů a funkcí motorizovaných markýz

Ochranu proti slunci a soukromí lze regulovat stisknutím tlačítka pomocí motorizovaných markýz. Ruční ovládání klikou, které je běžné u konvenčních markýz, již není nutné. Integrované elektromotory zajišťují, že se markýzy automaticky vysouvají a zatahují, a tak lze pohodlněji ovládat ochranné prvky proti slunci. Obecně se rozlišuje mezi běžnými motorovými pohony a modernějšími možnostmi ovládání pomocí ručních vysílačů.

K dispozici jsou také další možnosti vybavení, které lze použít k automatizaci činnosti markýzy. Provozní režim je vždy podobný a pohon markýzy se snadno instaluje. Trubkové motory, které se k tomu používají, jsou tlačeny do markýz, odkud pohání hřídele látky.

Možnosti řízení

Kromě dvou základních modelů řízení existují i další možnosti ovládání motorizovaných markýz:

  • Elektrický markýzový motor s přepínačem
  • Dálkové ovládání
  • Ochrana před sluncem a větrem
  • senzor větru

 

Elektrické trubkové motory mohou být ovládány pomocí spínače a elektrického připojení uvnitř domu nebo jednoduše pomocí rádiového vysílače. Ovládání pomocí nástěnného přepínače nebo dálkového ovládání. Funkce automatického snímače slunečního světla nebo větru, způsobuje automatické vysunutí nebo stažení markýzy při nadměrném větru.

737 739 714 – jaro 2020 k prohlédnutí na vzorkovně v Praze