Home » Tipy a návody » Jak zastínit více oken v jedné místnosti

Jak zastínit více oken v jedné místnosti

Každý dům a každý pokoj má okna, a chceme je esteticky ozdobit. Stínění oken, které si vyberete, musí být schopno elegantně splynout s vaší stávající výzdobou domova, a nesmí vyniknout jako bolavý palec.

Rolety nebo žaluzie které vyberete, musí mít jednotnou látku nebo barvu, zejména u oken orientovaných do ulice, aby neovlivnily přitažlivost vašeho domova.

Jak zastínit více oken v jedné místnosti
okenní rolety den a noc

Místnost s více okny

Pokud máte pokoje s více okny, máte větší starosti s jejich zastíněním. Pokoje s mnoha okny vypadají skvěle. Máte více světla a vzduchu, a okna pomáhají rozšířit prostor v pokojích. V místnosti není žádný nedostatek světla, což významně snižuje náklady na energii. Jakmile počáteční euforie ustane, budete muset čelit úkolu je přiměřeně zastínit.

Existují nekonečné možnosti, a můžete mít spoustu úvah. Otázka, která vás nejvíc zajímá, co je ideální stínění oken, které bude dobře vypadat společně, aby bylo efektivní, a neovlivňovalo estetiku místnosti.

Jak si vybrat stínění pro více oken

Podívejme se rychle na to, co je třeba mít na paměti při výběru zastínění oken, u pokojů s více okny.

Podle designérů interiérů je důležité prostudovat polohu oken a pochopit k čemu stínění vlastně potřebujeme. Proto se doporučuje při výběru rolet nebo žaluzií pro více oken v jedné místnosti, abyste byli důslední. Zastínění okna stejného stylu nemůžete pokazit.

Pokud chcete udělat nějaké experimenty, měl by existovat dostatečný důvod k tomu kroku. Například, pokud má místnost mnoho oken, ale jedno je umístěno, kde má být umístěna postel, můžete být v pokušení zvýraznit toto okno, aby se stalo ohniskem v místnosti. Není to až tak těžký úkol, pokud dodržíte barevné sladění.

Nadčasové zastínění oken vám zajistí žaluzie
římské rolety pro dokonalý styl

Rozhodněte se pro jednobarevný odstín

Důležitost na konečnou barevnou paletu nelze dostatečně zdůraznit. Funguje jako sjednocující síla, která drží místnost pohromadě. Ve skutečnosti je výhodnější zvolit konkrétní barevnou kombinaci pro celý dům, aby byl pocit soudržnosti.

Nic nemůže být ošklivější než mít různě barevné okenní zastínění pro různá okna. To se týče hlavně vhodného stínícího systému. To by znamenalo zkázu pro celý váš domov. Jedinou výjimku tvoří barevné tony, které mohou přecházet ze světlých do tmavších tonů, ale je třeba dokonalého sladění.

Chcete experimentovat s kombinací zastínění oken? Například kombinací římských roletzávěsů, pokud máte více oken, tato kombinace vypadá skvěle. Můžete upravit rolety a závěsy podle vašich potřeb pro více světla nebo soukromí. I když není opravdu lepší používat různé styly pro různá okna, vždy existují výjimky.

Pokud máte místnost, která má velké rozdíly a jsou zde různá okna, můžete si zvolit styl pro menší okna a jiný pro větší.

závěsy na okna
látkové žaluzie plisé

Zachování podobné látky

Můžete experimentovat s různými styly pro různá okna v jedné místnosti. Můžete se rozhodnout pro různé vzory. Podstatné je však, rozhodnout se pro konzistentní strukturu pro všechna okna. Pokud zvolíte bavlnu nebo hedvábí, ujistěte se, že používáte stejnou tkaninu pro všechna okna.

Různá látka pro různá okna bude mít nepříznivý vliv na estetiku místnosti. Výjimku zde můžou dělat žaluzie plisé, kde se naopak doporučuje pro dokonalý design oken střídání látek. Zde ovšem platí pravidlo perfektního sladění. Pokud použijete zajímavé vzory nebo krajiny, tak můžete docílit překrásného zastínění oken.

Můžete zvolit neutrální barvu stínění

Máte pokoje s více okny a jste naprosto v rozpacích při rozhodování o tom, která barva a styl bude fungovat pro váš domov? Pokud se rozhodnete pro některé výrazné a jasné barvy, okna se stanou středem zájmu, a pokud se nebudou dobře mísit s dekorem, bude celkový styl zcela zmaten.

Kdykoli máte pochybnosti o správné kombinaci, volte neutrální styl. Nikdy se nemůže mýlit. Neutrální rolety nebo žaluzie, jako je bílá nebo šedobílá, vypadají vždy elegantně a sofistikovaně. K oknům dodávají měkkost, a přesouvají zaměření očí z oken na nábytek a další prvky v místnosti, které byste chtěli raději zvýraznit. Vždy je lepší hrát bezpečně, když máte pochybnosti.

plisé rolety a žaluzie
Barva zastínění ovlivňuje vaše životní prostředí

Nenechte se ohromit přítomností více oken v jedné místnosti. Mít spoustu oken, která umožňují přirozené světlo přicházet do domu, je požehnáním.

Existuje několik způsobů, jak můžete tato okna zastínit. Klíčem k nalezení správného řešení je udržování jemné rovnováhy, a porozumění potřebám místnosti a její výzdoby. Ale poslední věc, kterou byste neměli udělat, je nechat okna bez zastínění.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top