Lista here!

Home » Tipy a návody » 3 tipy jak nejlépe zastínit rohová okna

3 tipy jak nejlépe zastínit rohová okna

Rozbíjí masivní charakter domů, zajišťují maximální světelný výkon a lehkost – rohová okna tak kombinují zajímavý vzhled s praktickým použitím. Ale protože jsou více vystaveny povětrnostním podmínkám než běžné typy oken, musí mít dobré hodnoty tepelné izolace.

Více světla – větší komfort bydlení

Rohová okna jsou zvláště vhodná pro použití v místnostech, ve kterých obyvatelé domu tráví nejvíce času. Do obývacího pokoje, kuchyně a pracovny. Hlavní výhodou tohoto zvláštního typu okna je to, že proniká do místnosti ohromné množství slunečního světla, což je mnohem příjemnější než umělé světlo. A mimochodem, zaručují vynikající výhled.

S rohovými sloupky nebo bez


V současné době existují dvě verze rohových oken. Do nedávna byla rohová okna vyráběna pouze s rohovými sloupky. Nyní můžete najít modely, ve kterých je rohový sloupek navržen jako celoskleněný roh. Toto kompletně zasklené rohové spojení zvyšuje dopad světla až o 30 % přičemž hodnoty tepelné izolace jsou oproti konstrukci rohových sloupků o něco horší.

plisé žaluzie pro zastínění rohového okna

Zastínění rohového okna

Pokud je pouze jedno okno, které je velmi blízko rohu místnosti (sloupek), bude zastínění na jedné straně vypadat nerovnoměrně, ale na obou stranách oken docílíte vyrovnanosti. V tomto případě by závěsy byli méně praktické. Poradíme vám, jaké zastínění pro rohová okna dnes instalujeme.

Plisé žaluzie

Rohová okna mohou být někdy méně dostupná, proto se nebojte vybrat žaluzie ovládané na baterie. Pro energeticky efektivní ovládání světla jsou bateriové žaluzie tou správnou cestou!

Pokud je rohové okno dobře dostupné, můžeme ho osadit plisé žaluzií ovládanou z obou stran. Konečné provedení je vždy závislé na požadavcích klienta. Vhodnou variantou může být i plisé den a noc, které vám nahradí záclony a závěsy.

Pokud potřebujete zajistit zastínění jen pro noční hodiny, tak vám bude dostačující polo průsvitná látka, která vám při stažení přes den poskytuje určité množství denního světla. V noci vám do interiéru nikdo neuvidí.

Roleta s vodícími lištami

Pro nejlepší zatemnění rohových oken se perfektně hodí Německé rolety Skid od výrobce MHZ.

Roleta má kazetu umístěnou v horní a spodní části okna. Lze si vybrat, zdali hřídel s látkou bude umístěna v horní nebo spodní části oken. Ovládání je manuální díky napnutému řetízky z jedné kazety do druhé. Jedná se o zcela odlišný systém, než který znáte. Řetízek je zvláště vhodný při větší výšce okna.

Roleta Skid může být ovládaná též madélkem. Vodící lišty se postarají o dokonalé zatemnění místnosti. Je to jediná roleta, která vyčnívá nad oknem pouhých 25 mm. Barevné provedení lze sladit s rámem okna.

rolety pro rohová okna Skid

Posuvné žaluzie TwinLine

Dokonale promyšlené stínění. Horizontální žaluzie by měly být schopny více věcí. Zajistit stín, optimalizovat dopad světla, dovolit pohled ven, zabránit vnitřnímu pohledu do interiéru, vypadat skvěle a mít designový prostor.

Firma MHZ vyvinula žaluzie TwinLine, aby to zvládli o něco lépe. Jsou vhodné pro byty a kanceláře. U TwinLine můžete používat klidně jen spodní profil kolejnice, která se volně pohybujte na šňůrách v okně. To samé je možné provádět s horním profilem.

Žaluzie jsou vhodné pro montáž do zasklívacích lišt. Se svými dvěma ovládacími kolejnicemi se dá posunout kamkoli v okně. Lamely se otáčejí otočným knoflíkem v ovládací rukojeti. Vyberete si barvu lamel z kolekce MHZ . Barvy šňůr a žebříkových šňůr jsou sladěny s lamelami.

Prohlédněte si video, jak žaluzie TwinLine fungují

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top