Home » Průvodce slovních pojmů » Žaluzie s brzdou

Žaluzie s brzdou

Žaluzie s brzdou

Okna vždy upoutají pozornost. Jsou důležitým prvkem každé místnosti, a to jak z hlediska dekorace, tak funkčnosti – umožňují výhled ven, zajišťují stálý přístup denního světla a zajišťují správnou cirkulaci vzduchu. Dodávají charakter nejen interiéru, ale i samotné fasádě.

Jedním z nejúčinnějších způsobů zastínění oken je instalace žaluzií s brzdou . Vyznačují se jedinečným designem, známým již od 90. let, ale prezentovaným ve zcela novém stylu. Jejich svěží design potěší každého. Jedná se o jedny z nejvíce nadčasových a univerzálních okenních žaluzií a o tom jsou dnešní aranžmá!

Žaluzie s brzdou se vyrábí z různých materiálů: dřeva, bambusu nebo hliníku . Jejich lamely se otáčejí kolem vlastní osy, což umožňuje řídit jak intenzitu, tak směr slunečního záření vstupujícího do interiéru.

Hliníkové žaluzie

Hliníkové žaluzie s brzdou jsou novou verzí okenního stínění, které dominovaly našim domovům v 90. letech 20. století. Jejich nadčasový design a široká škála barev dokonale zapadnou do výzdoby každé místnosti.

Žaluzie jsou vyrobeny z lehkého, ale odolného kovu. Přestože hliník není přírodní surovina, je šetrný k životnímu prostředí. Vyznačuje se vysokou odolností proti mechanickému poškození, ohybu, vlhkosti a změnám teplot, proto se hliníkové žaluzie skvěle hodí do kuchyně nebo koupelny.

Hliníkové lamely jsou k dispozici ve třech velikostech: 16, 25 a 50 mm .

Hliníkové horizontální žaluzie

Dřevěné žaluzie

Dřevo je nadčasový materiál, který dodá každému interiéru punc přirozenosti. Dřevěné žaluzie spojují funkčnost s oblíbeným EKO trendem. Jsou vyrobeny ze směsi lipového a dubového dřeva . Tyto materiály se vyznačují vysokou odolností a dobrou tepelnou izolací.

Dřevěné žaluzie s brzdou zatemňují místnost a jemně rozptylují světlo. Jejich lamely jsou o něco silnější než bambusové, takže když jsou zvednuté, zabírají v okně více místa. Proto se nejlépe hodí pro velká okna v místnostech, které jsou vystaveny nadměrnému slunečnímu záření.

Dřevěné lamely se dodávají ve dvou velikostech: 25 a 50 mm . Jednotlivé lamely jsou vyztuženy další vrstvou laku, což zvyšuje jejich odolnost vůči vnějším vlivům.

Dřevěné žaluzie na míru

Bambusové žaluzie

Bambusové žaluzie s brzdou jsou lehčí než dřevěné modely, díky čemuž se snáze a pohodlněji ovládají. Jejich lehká konstrukce zajišťuje dostatečnou cirkulaci vzduchu mezi krytem a sklem.

Jsou vyrobeny z asijských bambusových stromů a pokryty další vrstvou barvy. Vzhledem k tomu, že bambus je přírodní surovina, mohou se jednotlivé lamely barevně lišit nebo být mírně prohnuté.

Bambusové žaluzie mají nižší zatemňovací vlastnosti, ale sluneční paprsky pronikající do interiéru dokážou vytvořit úžasné vizuální efekty. Tento typ zastínění bude lépe působit na menších oknech, do interiéru propustí více světla a opticky jej zvětší.

Bambusové lamely se dodávají ve dvou velikostech: 25 a 50 mm .

Bambusové žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top