Lista here!

Home » Tipy a návody » Potřebujete rolety do střešních oken na zakázku

Potřebujete rolety do střešních oken na zakázku?

Máte-li podkrovní byt a střešní okna, jistě znáte ten úmorný pocit v létě, kdy se vaše obydlí promění v nepříjemný skleník, kde se nedá dýchat. Nebo situaci, kdy přes samé světlo nemůžete spát. Nebo když váš dům stojí pod kopcem a při rozsvícení vám každý kouká domů. Máte atypická okna? Nevadí! Na všechny vaše starosti existuje jednotné řešení. Rolety pro střešní okna na zakázku.

Potřebujete rolety do střešních oken na zakázku

Proč si vybrat rolety do střešních oken?

Podkroví má za slunečných dní jistou nevýhodu. Sice máte krásně prosvětlený prostor, avšak brzy se budete cítit jako ve skleníku. Teploty vyletí nahoru a v noci se nevyspíte. Rolety do střešních oken vás těchto potíží zbaví. Zastíní domov a dozdobí jej zajímavými barvami či vzory. Existují tkaniny odlišné hustoty. Některé zatemní, jiné zastíní a jiné jsou průsvitné. Z toho důvodu mají rolety dva hlavní typy: Zastiňovací a zatemňující.

Zastiňovací typ

Roleta na míru je velice praktická a účinná v případě zastínění před slunečními paprsky. Nejen, že její design vylaďuje interiér a dodává mu nový nádech, ale také během dne velice jednoduše zajišťuje kvalitní zastínění. Tkanina je odolná vůči nečistotám a vyrábí se v širokém rozsahu odstínů a vzorků. Roleta je napnutá pomocí bočních vodících lišt, takže paprsky neprochází do místnosti ze stran. Látka je zároveň neustále napnutá. Ovládání zastiňovacích rolet probíhá za pomoci madélka.

Zatemňující typ

Zatemňující typ se vyrábí z látky s mnohem vyšší hustotou. Taková tkanina nepropustí jediný paprsek a místnost tak pohltí absolutní tma. Tento typ je vhodný zejména do ložnic a dětských pokojů. Též obsahuje boční vodící lišty, ale také horní krycí lišty. Lišty jsou z vyrobeny z hliníku a k dostání jsou v bílé nebo stříbrné barvě. Ovládat zatemňující typ rolet můžete tahem za madélko.

moderní roleta do střešního okna

Na začátek vás seznámíme s roletami od rozmanitých značek, přestože my preferujeme Erfal kvůli vysoké kvalitě a skvělému poměru cena/výkon.

1) Rolety ISOTRA

Rolety ISOTRA jsou vhodné zejména pro střešní okna značky VELUX. Rolety vynikají skvělou vlastností – světlo neprorazí do interiéru ze stran. Tak tomu bývá u různých rolet, které jsou takzvaně „pro všechny“. Ovšem s roletami na zakázku se vám tohle nestane! Rolety ISOTRA se pyšní nekonečnou škálou odstínů a vzorů, takže svůj domov zkrášlíte podle vlastního vkusu.

Pomocí regulace světla tak ovlivníte atmosféru vašeho domova. Rolety si můžete prohlédnout na naší vzorkovně v Praze.

Výhody:

 • světlo neproniká ze stran
 • regulace světla
 • rozsáhlá paleta barev a vzorů
 • vyzdobí interiér

2) Rolety R-Lite

Hodí se na všechny typy střešních oken. Velký výběr látek s rozličnými vzorky v různorodých odstínech. Některé tkaniny mají nehořlavou úpravu a dělí se na ty, které zcela zatemňují, nebo které propouští světlo. Pro děti rolety R-Lite nabízí pestré vzorované motivy. Světlo neproniká ze stran.

Výhody:

 • nehořlavé látky
 • pestré vzory látek pro děti
 • velký výběr vzorů a barev
 • světlo neproniká ze stran

3) Rolety ERFAL

Rolety ERFAL se mohou pyšnit dlouhou tradicí na trhu. Výrobce pochází z Německa a své luxusní stínění vyrábí přes 30 let. Tkaniny jsou navrženy tak, aby si každý našel svého oblíbence a zároveň se drží nejmodernějších trendů pro všechny domácnosti. Vzorníky obsahují nesčetné množství odstínů, vzorků a materiálů látek. Kvalitu si zde vybere opravdu každý. Na rolety ERFAL se vztahuje kompletní servis, kde v první fázi budou vaše okna zaměřena, později na ně naši technici namontují vámi zvolené rolety.

Vyrobeno na způsob klasické pružinové rolety. Bývá obvyklou volbou milovníků „klasiky“. V tomto případě se jedná o látkové rolety. Naopak rolety typu Exclusive obsahují kazetu a hliníkové vodící lišty, které zabraňují průniku světla ze stran.

Pokud by vás rolety ERFAL zaujaly, rozhodně neváhejte napsat na online formulář, kde můžete položit jakýkoli dotaz. Bude vám zodpovězen v co nejkratší době a vše je zdarma. V případě, že by vás zajímala cenová kalkulace, stačí zaslat nezávaznou poptávku skrze speciální formulář. Odpověď dostanete co nejrychleji a nemusíte se obávat, vše je nezávazné a zdarma.

Výhody:

 • dlouholetá tradice na trhu
 • precizní německá výroba
 • látky podle nejnovějších trendů
 • kompletní servis
 • světlo neproniká ze stran
 • na zakázku

DALŠÍ DOPORUČENÉ STÍNĚNÍ:

Žaluzie den a noc
Kazetové rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top