Kam se hodí rolety den a noc

Klíčem k dokonalé dekoraci místnosti je v konečném doteku roleta. Během dne chceme, aby se pokoje vyhřívaly na slunci, ale v noci je chceme zastínit, aby se nám lépe spalo. Poradíme vám, kam se hodí rolety den a noc.

Na okno

Asi nejznámější způsob použití je přímo na okno. Rolety den a noc na rám okna zavěsíme, a není třeba žádného domácího nářadí. Montáž je velice jednoduchá. Zkontrolujte, zdali můžete bez problému okno otevřít nebo zavřít.

Velikost rolet je závislá na velkosti okna. Změřte si šíři zasklívacích lišt a máte šířku rolety, ke které je třeba připočítat takzvaný odpočet látky. To znamená šířka rolet + 40 mm navíc. Může se ovšem lišit dle daného výrobce. Výška se měří od horního rámu okna minimálně po spodní zasklívací lištu.

Nyní máte celkovou velikost pro roletu den a noc na rám vašeho okna.

V případě, že máte moc velká okna použijte rolety den a noc na francouzské okno. Ty bývají větší a převážně díky své velikosti jsou vyráběné na míru, takže jejich cena bude mnohem vyšší.

kam se hodí rolety den a noc

Na dveře

Rolety den a noc na balkonové dveře jsou vhodným způsobem zastíněním ať už v rodinném domě nebo v paneláku. Jejich měření je stejným způsobem jako na okna.

Dveře někdy bývají vyšší, než je možná výroba rolet. Proto doporučujeme nejdříve zjistit, jak máte vysoké dveře a potom můžete již měřit i okna, pokud výška dveří není příliš vysoká. U rolet den a noc do paneláku zjistěte, že nad otevřenými dveřmi máte alespoň 11 cm, aby se vám roleta nad dveře vešla.

Na stěnu

Nejvyužívanější způsob, který se v poslední době praktikuje. Rolety den a noc na stěnu nebo na zeď se instalují nad okenní výklenek. Tím dochází k optické dokonalosti a dekoraci okna. Většinou stačí roletu umístit 10 cm nad okenní otvor. Přesahy látek, které se ve většině případů používají, postačují 50 mm na každé straně.

Pokud se podíváme z ulice do interiéru domu nebo bytu, rolety den a noc z venku vypadají nádherně.

Na Strop

Většinou se setkáváme u novějších bytů nebo domů, kde již v projektu bylo zamýšleno s vnitřním roletovým stíněním. Rolety den a noc na strop se instalují do připravených kastlíků. Opticky to vypadá, že roleta nemá vlastní návin. Látka rolet vyjíždí opticky ze stropu.

U starších stropů by měla být rovinatost, jinak může docházet k navinutí látky k jedné straně. Tím dochází k poškozování látek a jejich znehodnocování.

737 739 714 – pojďte se podívat do vzorkovny v Praze