Kolik stojí montáž žaluzií?

Home » Poradna » Kolik stojí montáž žaluzií

Montáž vnitřních žaluzií lze rozdělit na dva typy: invazivní a neinvazivní

První typ instalace žaluzií vyžaduje vyvrtání otvorů do stěny, stropu nebo okenního rámu. Toto řešení je perfektní pro velké plochy a okenní výklenky, jeho nevýhodou je však nemožnost otevřít okno při stažené žaluzii. Invazivní instalace se používá v případě volně zavěšených žaluzií.

Montáž žaluzie na okenní křídlo je dostupná téměř u každého typu žaluzií a její výhodou je možnost volného otevírání okna při stažené žaluzii. Montáž žaluzií bez vrtání lze provést dvěma způsoby – lepením (t.j. připevněním kazety nebo lišty na rám okna nebo skla) nebo montáží (pomocí speciálních úchytů/háčků – žaluzie se zavěšují na rám okna). V prvním případě nezapomeňte nejprve odmastit část okna, aby žaluzie pevně přilnuly k povrchu.


Doba montáže žaluzií se liší v závislosti na jejich typu a množství. Pokud chceme namontovat vnitřní žaluzie na všechna okna v domě, zabere to jistě celý den. Podobně v případě venkovních žaluzií, které vyžadují další práci. Cena je následující: montáž vnitřní žaluzie – 300,- Kč/KS , na rám okna – 250 – 300,- Kč , fasádní žaluzie v přízemí – 1800,- Kč, v prvním patře 2300,- Kč.

Kolik stojí montáž žaluzií

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top