Jak vybrat velikost rolety?

Home » Poradna » Jak vybrat velikost rolety

Jak vybrat velikost rolety na okno? Přesné měření je zásadní – v případě rolet jsou klíčovými veličinami šířka a výška. V závislosti na variantě rolety – může to být okno nebo stěna – se měří jiná část rámu okna. V jaké situaci byste měli vzít rozměry okenního vybrání a kdy okenních křídel?

Jak vybrat velikost rolety pro standardní okno?

Pro standardní okna (tedy v klasických, nejoblíbenějších rozměrech na trhu) budou nejlepší volbou mini rolety . Jedná se o modely rolet v klasických velikostech výšky od 250 centimetrů výše a šířky od 30 centimetrů výše.

Jak vybrat velikost rolet na okno s dekoracemi?

Pro okna s dekoracemi – jako jsou sloupky – nebo rámy v nestandardních rozměrech budou nástěnné rolety tou nejlepší volbou. Je také možné objednat rolety na míru . V takové situaci změřte šířku okenního výklenku a výšku zvolte mezi dostupnými hodnotami + 100 mm přidat na výšku.

Jak vybrat velikost rolety

Často se ptáte

Jak změřit okna na rolety

I když nejste kutilové, můžete si okna na rolety změřit sami, pokud nevyužijete komplexní služby firmy, která se zabývá prodejem a montáží rolet a žaluzií, takže vás tato problematika vůbec nezajímá. Pokud si však chcete rolety pořídit sami, vyplatí se vědět, jak okno správně změřit. K tomu nepotřebujete profesionální vybavení ani odborné znalosti. Stačí vám pár základních rad a něco na měření, nejlépe metr, který pravděpodobně máte v domácí krabici s nářadím. Pokud ne, můžete si ho koupit doslova za pár korun.

Jak změřit okna na žaluzie

Na klasické žaluzie se používá to nejjednodušší měření. Měří se výška a šířka skla. Pokud máte zasklívací lišty zkosené, tak není třeba žádného odpočtu.

Jak zkrátit rolety den a noc

Nedoporučuje roletu zkracovat. Nikdy se vám nepovede udělat látku rovně.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top