Lista here!

Home » Tipy a návody » Venkovní rolety a integrované sítě proti hmyzu

Venkovní rolety a integrované sítě proti hmyzu

Nenechte se obtěžovat otravným hmyzem! Brzy se začne oteplovat a vaše domovy začnou okupovat drobní neřádi obtěžující všem život. Nemusíte si bydlení kontaminovat toxickými postřiky a hyzdit je mucholapkami či elektrickými pastičkami na hmyz.

Využijte krásu integrovaných sítívenkovních rolet, které vás škodících mrňousků zbaví na mnoho let dopředu. Ukážeme vám obrovské výhody tohoto řešení a dozvíte se, že volba venkovních rolet vám ušetří peníze.

Venkovní rolety a integrované sítě proti hmyzu

2 v 1 aneb Zatočte se sluncem i hmyzem!

Nespornou hlavní výhodou je kombinace dvou produktů v jednom. Stínící roleta je ve stejné kazetě společně se sítí proti hmyzu. Tu sice lze namontovat dodatečně, ale stojí to další peníze a montáž už není „na čisto“. Při koupi varianty venkovní rolety s integrovanou sítí proti hmyzu ušetříte peníze a docílíte perfektního vzhledu.

Pohyb sítě proti hmyzu není nijak ovlivněn roletou. Síť se ovládá jen mechanicky pomocí pružinového mechanismu, jenž je umístěn v hřídeli. Síť má jen dvě polohy. Nahoře nebo dole. Naopak stínící roleta má více možností ve způsobu ovládání a následném polohování lamel.

předokenní roleta se sítí proti hmyzu

Proč ano? Podívejte se na výhody tohoto dvojího mechanismu!

Výhodou je jediná vysoce estetická kazeta, jež však skrývá nejen plastovou roletu, ale i síť proti hmyzu. Barva sítí vždy ladí s vašimi okny a v létě dovoluje domu, aby dýchal. Zkrátka nehrozí, abyste si otevřeli okno a hle, moucha si tře makadla a jen čeká na příležitost, kdy se zhostí nějakého vašeho pokrmu.

To je nežádoucí stav. Stejně tak nehrozí, že po příjemné vlahé noci se vzbudíte příjemně odpočatí a… poštípaní! Se sítěmi proti hmyzu se takového probuzení bát nemusíte. Bydlení se tak s roletami stává komfortnějším, příjemnějším a především z hlediska hygieny a zdraví bezpečnějším místem.

Získáte nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu do vašeho domova bez nezvaných hostů. Nutno podotknout, že síť nijak nebrání výhledu z okna a hodí se na všechny typy budov. Zejména u novostaveb se v dnešní době jedná o samozřejmost.

Výhody ve zkratce:

  • klidný spánek
  • žádný hmyz přes den
  • žádný hmyz přes noc
  • větrání kdykoli
  • snadné ovládání
  • nenápadný design
  • kazety s imitací dřeva
  • jednoduchá montáž
pod fasádní žaluzie proti hmyzu

Rolovací sítě proti hmyzu

Jedná se o jednu z variant, jak ochránit váš domov před okřídlenými návštěvníky. Nejedná se však právě o nejlepší řešení, neboť dodatečně montované sítě stojí peníze navíc a neoplývají tak vysokou životností jako stínící rolety se sítí proti hmyzu dohromady. Na druhou stranu jim nutno přiznat snadnou manipulaci.

Síťovina proti hmyzu je usazena do vodivých lišt, které omezují její další nechtěný pohyb. Na horní části okna se pak síť navíjí na hřídel, jež je ukryta v hliníkovém boxu. Můžete se však setkat i s kazetami s imitací dřeva či jiných barevných provedeních.

Plisované sítě proti hmyzu

Dají se využít na skutečně obrovské rozměry oken, což je veliká výhoda. Síť se posouvá mechanicky. Instalace plisované sítě je jednoduchá a stejně tak snadno se demontuje. Pro někoho tento důvod může být důležitý především v zimních měsících. Zde však vidíte hned několik nevýhod. První spočívá opět v ceně. Je to produkt, který si musíte dokoupit, což je zbytečně, protože venkovní rolety s integrovanou sítí proti hmyzu poskytují dvě služby zároveň.

Druhým nedostatkem je problém s ukládáním. Na zimu sítě sundáte. A dál? Musíte jim opatřit optimální úložiště, což může v menších obydlích nebo v panelákových bytech celkem potrápit představivost majitele. Kam s tím? Venkovní rolety v kombinaci se sítí proti hmyzu tento problém řeší jedinou elegantní kazetou, která roletu i síť skryje. Opět se montuje na rám okna.

Seznámili jsme vás s několika druhy ochrany domova před hmyzem. Za nás je však jasným výhercem venkovní roleta s integrovanou sítí proti hmyzu. V horkých letních měsících našeho pásma si zkrátka zasloužíte kvalitní záštitu před bodanci a vyrušování bzučením. Nešetřete na sobě a dopřejte si to nejlepší. Kombinaci stínění i proti hmyzové sítě.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top