Home » Tipy a návody » Sítě proti hmyzu „Zbavte se komárů jednou provždy”

Sítě proti hmyzu „Zbavte se komárů jednou provždy”

Letošní léto je obzvlášť teplé a to jen nahrává komárům a dalšímu nepříjemnému hmyzu. Člověk večer ani nemůže otevřít okno, aby mu dovnitř nevletěl nějaký ten otravný kamarád. Broučci, můry, mouchy či komáři. To jsou nejčastější nepřátelé letních večerů. Tak s nimi konečně přestaňte sdílet svůj domov. Takový komár vás může nepříjemně poštípat. A to nechcete.

Samozřejmě je více možností, jak dát hmyzu definitivní sbohem. Existují lapačky hmyzu, na komáry poměrně dobře fungují i elektrické odpuzovače. Vůbec nejlepší ale je, pokud je ani nepustíte dovnitř. Pořiďte si domů sítě proti hmyzu a větrejte bez starostí!

Skoncujte se strachem z větrání

Konec výmluv, sítě do oken se dají sehnat opravdu na každé okno, dokonce i balkonové dveře. Nemusíte jimi opatřovat úplně všechna okna, prostě se zamyslete, kterým nejčastěji větráte, a pak už si jen vyberte vhodný typ. Síť okno nijak nepoškodí a nebude vám bránit ve výhledu. Vlastně skoro ani nepoznáte, že ji máte – až na jeden rozdíl. Budete moci vyhodit plácačku na mouchy a už nikdy se neprobudíte s ošklivými štípanci.

Jaká síť padne do vašeho okna?

Výrobci jsou schopní nabídnout síť opravdu do každého okna, dokonce si můžete nechat vyrobit sítě do oken na míru. Než se ale vůbec pustíte do hledání, měli byste vědět, jaké základní typy existují. Pojďme si udělat rychlý průzkum trhu.

sítě proti hmyzu

Pevné sítě do oken

Nejzákladnějším typem jsou klasické pevné okenní sítě. Hodí se snad do všech oken, i do těch střešních. Montují se z venkovní strany, do okenního rámu se vůbec nezasahuje. Umístěte je tam, kde nemáte za oknem na parapetu květiny.

Rolovací sítě do oken i dveří

Dnešní moderní sítě jsou vyráběné z černých či šedých skelných vláken, mají velmi dobrou světelnou propustnost. Přesto jsou lidé, kteří si síť raději stáhnou jen tehdy, když chtějí větrat. Pro takové jsou připraveny rolovací sítě proti hmyzu. Mohou se rolovat do boxu, podobně jako to znáte od žaluzií. Rolovací sítě jsou vhodnou variantou také pro průchozí dveře.

Posuvné dveřní sítě

Když už se bavíme o dveřích, nesmíme opomenout posuvný typ sítí, které se hodí například ke dveřím na terasu či balkon. Před dveře se instaluje posuvné křídlo a to si přesouváte podle toho, zda chcete mít dveře otevřené, či nikoliv.

Plisé sítě

Používají se zejména do dveří a velkých oken, tam totiž dokážou pořádně vyniknout. Nejde jen o pomůcku proti hmyzu, nýbrž rovněž o elegantní doplněk. Ideálním řešením jsou pro zimní zahrady, terasy či francouzská okna, kde vás zajímá i dekorační účel.

Všechny sítě se dají barevně sladit s požadovanou barvou RAL, takže si buďte jistí, že si vyberete i vy. Nechte si vyrobit síť proti hmyzu na míru, nebudete litovat. Výborné ohlasy jsou například na českou značku MINIROL, jejíž výrobky jsou dodávány s pětiletou zárukou.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top