Lista here!

Home » Tipy a návody » Sítě proti hmyzu od A do Z

Sítě proti hmyzu od A do Z

Neustále vás obtěžuje otravný hmyz? Venku se otepluje a do domácností začínají proudit hejna bzučících návštěvníků, kteří mají jediný cíl. Zůstat tam s vámi! Ale kdo by o ně stál? Netoxikujte si domov chemickými postřiky a neničte si útulnost interiéru elektrickými pastmi. Místo toho využijte mnoho účelovosti sítí proti hmyzu!

Sítě jsou designově nenápadné, nerušivé a skvěle plní svou funkci. Okřídlení mrňouskové už nemají ve vašem domově šanci! Ukážeme výhody i nevýhody tohoto řešení, seznámíme vás s montáží sítí proti hmyzu a dozvíte se, že je možné je kombinovat se stíněním!

Sítě proti hmyzu se vyrábějí hned v několika provedeních. Můžete si pořídit plisé sítě proti hmyzu, rolovací sítě proti hmyzu nebo integrované sítě proti hmyzu. Seznámíme vás se všemi typy, avšak věnovat se budeme především integrovaným sítím. Představíme vám jejich klady a zápory. Ale výsledek je jistý. Zamilujete si je!

Sítě proti hmyzu od A do Z

Rolovací sítě proti hmyzu

Rolovací sítě proti hmyzu jsou v dnešní době takřka standardním doplňkem každého domu. Namontovat je lze jak na okna, tak i na dveře. Jsou vhodné při větrání, kdy docílíte čerstvého vzduchu avšak nevítaní hosté se dovnitř nedostanou. Ve chvíli, kdy si síť nepřejete využívat, ji zkrátka navinete do kazety, která je součástí sítě. Obvykle bývá namontována na horní části okna. Když je síť schovaná v boxu, prodlužuje se její životnost, neboť není vystavena venkovním vlivům. Síť je vyrobena ze skelného vlákna s plastovým nástřikem. K dostání jsou v rozličných barevných provedeních. Kazetu a boční vodící lišty lze nalakovat do požadovaného odstínu. Můžete se setkat i provedením v imitaci dřeva. Nevýhodou těchto rolet je, že při dodatečné montáži stojí více peněz než například sítě, které montujete přímo včetně rolet.

Výhody:

 • kazeta
 • čerstvý vzduch
 • kazeta v imitaci dřeva

Nevýhody:

 • dodatečná montáž stojí více peněz

Plisé sítě proti hmyzu

Plisé sítě proti hmyzu jsou velmi estetickým prvkem. Nejedná se zde jen o touhu zabránit hmyzu vletět dovnitř, avšak zde cítíme i osobitost a šarm těchto sítí. Díky svému skládání dodávají exteriéru i interiéru zajímavý nádech a atmosféru. Hodí se do zimních zahrad, na okna a dveře, ale i na francouzská okna a terasy. Skládání sítě působí velice elegantně. Plisé sítě dělíme na horizontální a vertikální.

Horizontální typ patří k nejmodernějším způsobům ochrany proti hmyzu. Používá se zde pružinový systém, díky kterému je zajištěno lehké ovládání i nadměrně velkých sítí. Použitým materiálem pro síťovinu jsou kevlarová vlákna. Díky tomu je zaručena vysoká životnost sítě.

Druhým typem je vertikální plisé síť proti hmyzu. Hodí se na všechny druhy oken. Údržba není náročná. Stačí jednou za čas očistit prach nebo dotáhnout šroubky. Nevýhodou je ukládání v zimním období, neboť plisé sítě nemají žádnou kazetu, do které by se daly zahrnout.

Výhody:

 • luxusní vzhled
 • na míru
 • možnost větrání v noci i přes den
 • kazeta ukrývající síť i roletu
 • úspora peněz
 • jednoduchá montáž

Nevýhody:

 • menší výběr designu kazet
 • nemusí se líbit rozměry lamel

Chcete si pořídit sítě proti hmyzu? Rádi vám poradíme a pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat s nezávaznou poptávkou!

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top