Jak změřit okno na rolety?

Home » Poradna » Jak změřit okno na rolety

Kdy se rozhodneme pro výměnu rolet? Nejčastěji po rekonstrukci, koupi nových oken nebo při zařizování novostavby. Vybíráme barvy a typy mechanismů, ale nelze zapomenout na základní záležitost při výběru rolety – velikost. Jak změřit okno, abyste si koupili správnou roletu, například obchodě MK Rolety? Ukazuje se, že to není obtížné – můžete to udělat sami, bez pomoci specialisty. Poradíme vám krok za krokem. Podívejte se na našeho průvodce.

Jak změřit okno pro rolety? Udělej si sám!

I když nejste kutilové, můžete si okna na rolety změřit sami, pokud nevyužijete komplexní služby firmy, která se zabývá prodejem a montáží oken a žaluzie, takže vás tato problematika vůbec nezajímá. Pokud si však chcete rolety pořídit sami, vyplatí se vědět, jak okno správně změřit. K tomu nepotřebujete profesionální vybavení ani odborné znalosti. Stačí vám pár základních rad a něco na měření, nejlépe kovový metr, který pravděpodobně máte v domácí krabici s nářadím. Pokud ne, můžete si ho koupit doslova za pár korun. Pamatujte však, že při nákupu mini rolety se okno měří jinak než kazetová roleta a závěsné rolety. Je čas popsat tyto rozdíly a dát vám několik praktických tipů.

Co změřit před koupí mini rolety? Jak změřit okno?

Mini rolety rádi kupujeme pro jejich jednoduchost a příznivou cenu. K jejich instalaci potřebujete pouze speciální úchyty nebo držáky, které jsou připevněny k rámu okna. Co byste měli změřit před nákupem mini rolet? V první řadě dva parametry – délka a šířka okna. Délka je vzdálenost mezi horní a spodní hranou rámu okna, měříme tedy celé okenní křídlo. Šířkou se zase v tomto případě rozumí šířka skla spolu se zasklívací lištou vedle skla – většinou cca 2 cm od zasklení.

Jak změřit okno pro rolety v kazetě?

Pokud se rozhodneme koupit roletu, jejíž látka je srolovaná a schovaná ve speciální kazetě, je potřeba změřit i délku od horního ke spodnímu okraji. Rozdíly jsou v šířce. Když si koupíme kazetovou roletu s vedením, měření se provádí stejně jako u mini rolety, ale u zaoblených lišt je důležitá vzdálenost od středu levého ke středu pravého proužku. Ploché vodicí lišty vyžadují měření od okraje k okraji zasklívacích lišt. Pokud je roleta řešena v plochém provedení (plochá kazeta + ploché vodící lišty), je nutné změřit výšku skla včetně zasklívacích lišt a šířku mezi vnitřními okraji. Zní to složitě? Před zakoupením konkrétní kazetové rolety se ujistěte, jaké pokyny pro instalaci navrhuje obchod a výrobce modelu!

Jak změřit okno na rolety

Často se ptáte: Jak připevnit roletu na okno?

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top