Jak umýt žaluzie na okně?

Home » Poradna » Jak umýt žaluzie na okně

Určitě, rád vám podrobněji popíšu, jak se dá efektivně a šetrně umýt žaluzie na okně. Vždyť každý z nás chce mít svůj domov krásný a udržovaný, a žaluzie jsou jedním z těch prvků, které mohou interiéru dodat na eleganci, ale jen pokud jsou čisté a dobře udržované.

Začněme tím, že si připravíme vše potřebné. Budeme potřebovat měkký hadřík nebo houbičku, mírně vlhkou, ale ne mokrou, aby se žaluzie nenamočily příliš. Pokud máte doma speciální čistící prostředek na žaluzie, je to výhoda, ale vystačíte i s jemným saponátem nebo prostředkem na nádobí rozpuštěným ve vodě. Také je dobré mít po ruce malý ruční vysavač nebo štěteček, abychom mohli odstranit prach a nečistoty, které se časem na žaluziích usadily.

Nyní, když máme vše připraveno, můžeme se pustit do samotného čištění. Nejprve opatrně vysajte nebo setřeste prach z obou stran lamel žaluzií. Dělejte to jemně, abyste nepoškodili lamely, které mohou být křehké, zvláště jsou-li vyrobeny z hliníku nebo plastu.

Poté můžeme přistoupit k vlhkému čištění. Vezměte hadřík nebo houbičku namočenou v připraveném roztoku a jemně, ale důkladně, otírejte každou lamelu zvlášť. Je důležité se vyhnout přílišnému tlaku, který by mohl lamely ohnout nebo poškrábat. Pro dosažení nejlepšího výsledku můžete lamely po umytí přejít ještě suchým hadříkem, aby na nich nezůstaly žádné stopy po vodě.

Po umytí všech lamel nechte žaluzie otevřené, aby mohly dobře vyschnout. Pokud je venku slunečno, přirozené světlo a teplo pomohou vysušit žaluzie rychleji, ale dbejte na to, aby přímé slunce náhodou nezpůsobilo jejich vyblednutí.

Vidíte, že s trochou pečlivosti a pravidelnou údržbou mohou vaše žaluzie vypadat jako nové. Doufám, že vám tyto podrobné instrukce pomohou, a váš domov bude díky čistým žaluziím ještě příjemnější. Nezapomeňte, že čisté okno a žaluzie mohou značně ovlivnit celkový dojem z vašeho bydlení, tak se to rozhodně vyplatí!

Jak umýt žaluzie na okně

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top