Jak prát vertikální žaluzie?

Home » Poradna » Jak prát vertikální žaluzie

Samozřejmě, rád vám poskytnu podrobný a přátelský návod na praní vertikálních žaluzií.

Když se podíváte na vaše vertikální žaluzie, možná si říkáte, že už by si zasloužily trochu péče a osvěžení. Právě proto vám chci ukázat, jak je můžete vyprat, aby znovu vypadaly jako nové. Není to nic složitého, stačí se držet pár jednoduchých kroků.

Nejprve je důležité žaluzie pečlivě sundat. To může vypadat jako komplikovaný úkol, ale věřte mi, s trochou trpělivosti to zvládnete hravě. Pomalu a opatrně odepněte každý pruh žaluzií z jejich držáků. Snažte se pracovat systematicky, abyste následně věděli, jak je zpět nasadit.

Když máte žaluzie sundané, je čas na jejich vlastní praní. Pokud jsou žaluzie z látky, můžete je většinou bez obav vyprat v pračce. Doporučuji však zvolit jemný program s nízkou teplotou a použít jemný prací prostředek. Pokud máte možnost, použijte sáček na praní jemného prádla, aby se zabránilo poškození lamel během praní.

Pokud jsou vaše žaluzie z plastového nebo jiného netextilního materiálu, nejlepší bude je otřít vlhkým hadříkem, případně je můžete namočit do vlažné vody s trochou saponátu a poté důkladně otřít. U takového čištění dbejte na to, aby voda nebyla příliš horká a abyste nepoužívali agresivní čisticí prostředky, které by mohly materiál poškodit.

Ať už jste zvolili praní v pračce, nebo ruční mytí, po dokončení je potřeba žaluzie řádně vysušit. Textilní lamely nechte volně uschnout na čistém vzduchu, ale vyhněte se přímému slunečnímu svitu, který by mohl látku vyblednout. Plastové nebo jiné netextilní lamely můžete jemně otřít suchým hadříkem a nechat je na vzduchu doschnout.

Nakonec, až budou vaše žaluzie zcela suché, můžete je opět pečlivě zavěsit zpět na jejich místo. Ujistěte se, že každá lamela je správně zacvaknuta ve svém držáku, aby byl mechanismus žaluzií opět plně funkční.

Tak vidíte, že praní vertikálních žaluzií není žádná věda. S trochou pozornosti a péče můžete dosáhnout skvělých výsledků a vaše žaluzie budou vypadat jako nové. Doufám, že vám tyto rady pomohou a vaše domácnost bude zářit čistotou. Hodně štěstí!

Jak prát vertikální žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top