Jak rozmontovat žaluzie?

Home » Poradna » Jak rozmontovat žaluzie

Rozmontování žaluzií může na první pohled vypadat jako složitý úkol, ale nebojte, je to jednodušší, než se zdá! Předtím, než začneme, je důležité se připravit a zajistit si dostatečný prostor pro práci. Vezměte si pohodlné oblečení, které se může trochu zašpinit, a připravte si nářadí, které budete potřebovat – šroubovák, případně kleště, a samozřejmě žebřík nebo stabilní stoličku, abyste se bezpečně dostali k horní části žaluzií.

Než se pustíme do samotného rozmontování, je dobré žaluzie zavřít, aby lamely byly pevně vedle sebe a nepletly se vám pod ruce. Nyní stoupněte na žebřík či stoličku a podívejte se na horní část žaluzií, kde jsou připevněny k okennímu rámu nebo stropu. Obvykle tam najdete několik upevňovacích prvků, jako jsou šrouby či závěsné systémy.

Jemně se dotkněte každého upevňovacího prvku a zjistěte, jakým způsobem jsou žaluzie přichyceny. Pokud jsou žaluzie přišroubované, použijte šroubovák a šrouby opatrně povolte. Je dobré mít při ruce nějakou nádobu nebo misku, kam můžete odložit vyndané šrouby, abyste je náhodou neztratili. Pokud žaluzie visí na závěsném systému, zpravidla stačí žaluzie zvednout a vyjmout z háčků nebo kolejnic.

Po odstranění upevňovacích prvků by měly být žaluzie volné a měli byste je být schopni bez větší námahy sundat. Při sundávání buďte opatrní a držte žaluzie rovně, abyste předešli jejich ohnutí nebo poškození. Nyní, když máte žaluzie volné, můžete je bezpečně odnést do prostoru, kde budete provádět další úkony, jako je čištění, opravy, nebo je třeba připravíte k recyklaci či k dalšímu použití.

Vidíte, nebylo to tak těžké, že? S trochou trpělivosti a správným nářadím jste to zvládli jako profesionálové. A pokud byste v budoucnu potřebovali žaluzie znovu namontovat, už přesně víte, co dělat. Tak hodně štěstí a nebojte se pustit do dalších domácích projektů!

Jak rozmontovat žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top