Lista here!

Jak sundat staré žaluzie?

Home » Poradna » Jak sundat staré žaluzie

Sundávání starých žaluzií může být jednoduchý a uspokojivý úkol, pokud víte, jak na to. Nejprve si připravme vše potřebné, abychom měli hladký start a dokončení tohoto domácího projektu.

Nejdříve si připravíme potřebné nářadí. Budeme potřebovat šroubovák – křížový nebo plochý, podle typu šroubů na vašich žaluziích. Dále se nám může hodit i malé schůdky nebo stabilní židle, abychom se dostali k horní části žaluzií. Předtím, než začneme, je dobré si připravit také nějakou měkkou podložku nebo starou deku, na kterou můžeme položit žaluzie po jejich sundání, abychom předešli poškrábání nebo jinému poškození.

Jakmile máme vše připraveno, můžeme se pustit do práce. Začneme tím, že si pečlivě prohlédneme, jak jsou žaluzie připevněny k okennímu rámci. Obvykle bývají přichyceny šrouby na horní liště, která drží celou konstrukci. Je důležité si všímat, zda nejsou šrouby zakryté nějakými krytkami, které je třeba nejprve odstranit.

Pak pomalu a opatrně začneme povolovat šrouby, pečujeme o to, abychom nedělali prudké pohyby, které by mohly žaluzie poškodit nebo vést k jejich pádu. Pokud jsou šrouby tuhé a nejdou hned povolit, můžeme použít trochu penetračního oleje, který pomůže uvolnit i ty nejzatvrzelejší šrouby.

Jakmile jsou všechny šrouby povolené, můžeme žaluzie opatrně vyjmout z okenního rámu. Je dobré si při tom pomáhat oběma rukama a zajistit, aby žaluzie neupadly nebo se nezaklínily. V tuto chvíli si můžeme oddychnout a usmát se nad dobře vykonanou prací.

Nyní, když máme staré žaluzie sundané, můžeme se rozhodnout, zda je vyčistíme a použijeme znovu, nebo zda je nahradíme novými. Sundané žaluzie můžeme položit na předem připravenou deku nebo podložku, abychom se mohli rozhodnout, co s nimi dál. Ať už se rozhodneme jakkoliv, důležité je, že jsme tento úkol zvládli sami a s úsměvem na tváři.

Jak sundat staré žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top