Jak vyčistit vertikální žaluzie?

Home » Poradna » Jak vyčistit vertikální žaluzie

Pokud se chystáte vyčistit vertikální žaluzie, jistě oceníte pár užitečných tipů, jak na to. Vertikální žaluzie jsou skvělým řešením pro kontrolu světla v místnosti, ale stejně jako jakékoli jiné bytové doplňky, i ony potřebují pravidelnou údržbu a čištění. Nebojte se, není to nic složitého a výsledek stojí za to!

Začněme nejdříve tím, co budeme potřebovat. Vezměte si měkký prachový štětec nebo peříčko, které je ideální pro první zběžné odstranění prachu. Pokud máte doma vysavač s nástavcem na čalounění, připravte si i ten. Pro hlubší čištění budete potřebovat mírný čisticí prostředek, teplou vodu a jemnou hadříku nebo houbu. Pokud jsou vaše žaluzie velmi zašpiněné, můžete použít i speciální čistící prostředek určený přímo na žaluzie.

Nejprve pečlivě otřete každou lamelu prachovým štětcem nebo peříčkem. Pohybujte se shora dolů, aby se prach nesroloval a nespadl na již očištěné části. Pokud používáte vysavač, nasaďte nástavec na čalounění a nastavte vysavač na nižší výkon, abyste předešli poškození lamel.

Po odstranění prachu připravte roztok s vlažnou vodou a čisticím prostředkem. Ponořte do něj hadřík nebo houbu a jemně, ale důkladně, otřete každou lamelu. Dbejte na to, aby byl hadřík či houba dostatečně vymačkaná, aby na lamelách nezůstávaly žádné kapky vody. To by mohlo způsobit skvrny nebo poškození materiálu.

Po očištění každé lamely je dobré je ještě jednou přejít suchým hadříkem, aby byly zcela suché a krásně se leskly. Pokud máte možnost, nechte žaluzie chvíli roztažené, aby mohly pořádně proschnout.

A teď, když máte čisté žaluzie, můžete si opět užívat čistého výhledu z okna a příjemné atmosféry ve vašem domově. Uvidíte, že s pravidelným čištěním se vám podaří udržet žaluzie dlouho jako nové. Navíc, čisté prostředí je základem pro zdravý a harmonický domov. Přeji vám hodně úspěchů a spokojenosti při této ne tak náročné, ale velmi užitečné domácí práci.


Jak vyčistit vertikální žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top