Jak opravit utrženou žaluzii?

Home » Poradna » Jak opravit utrženou žaluzii

Oprava utržené žaluzie se může zdát jako složitý úkol, ale nebojte se, s trochou trpělivosti a správnými nástroji to zvládnete. Nejprve je důležité určit, jaký typ žaluzie vlastníte, protože postup opravy se může lišit v závislosti na konkrétním modelu a mechanismu. Máte-li klasické horizontální žaluzie, začneme tím, že je zavřeme a pečlivě je sundáme z jejich držáků.

Jakmile máte okenní žaluzii bezpečně na pracovní ploše, měli byste prohlédnout všechny její části a zjistit, kde přesně došlo k poškození. Pokud je problémem utržený tahový řetízek nebo šňůra, většinou stačí najít místo, kde došlo k přetržení, a připravit si novou šňůru nebo řetízek odpovídající délky. Při práci se snažte být co nejšetrnější, abyste náhodou nepoškodili další části žaluzie.

Následuje fáze, kdy se stará šňůra nebo řetízek odstraní. Obvykle je upevněna na spodní tyči žaluzie a prochází navijákem nebo vodicím mechanismem. Při odstraňování starého prvku buďte opatrní, abyste si zapamatovali, jak byl původně vedena, což vám výrazně usnadní instalaci nového prvku.

Když máte starou šňůru odstraněnou, je čas na to nejdůležitější – na instalaci nové šňůry nebo řetízku. Postupujte opačným směrem, než při demontáži, a ujistěte se, že nový prvek je správně vedena skrz všechny potřebné části žaluzie. Může být užitečné použít malé kleště nebo pinzetu pro manipulaci s malými komponenty, zejména pokud jsou místa, kam šňůra vede, těsná nebo špatně přístupná.

Po úspěšné instalaci nového prvku byste měli provést test, zda žaluzie funguje hladce a bez problémů. Pomalu potáhněte za šňůru nebo řetízek a sledujte, zda se lamely žaluzie správně otvírají a zavírají. Pokud vše funguje, jak má, gratuluji, právě jste úspěšně opravili svou žaluzii!

Nezapomeňte žaluzii znovu pověsit na její místo. Ujistěte se, že je správně uchycena v držácích a že je bezpečně zafixována, aby nedošlo k jejímu pádu. A máte hotovo! Oprava utržené žaluzie sice může chvíli trvat, ale s trochou pečlivosti a důkladnosti jste to zvládli na jedničku. Teď si můžete užít pocit dobře odvedené práce a znovu se těšit z funkční žaluzie ve vašem domově.


Jak opravit utrženou žaluzii

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top