Zaměření plisé rolet

Home » Poradna » Zaměření plisé rolet

Zaměření plisé rolet je proces, který vyžaduje pečlivou přípravu a pozornost k detailům. Předtím, než se vůbec pustíme do samotného měření, je třeba zvážit, kam rolety budou umístěny a jakou funkci mají v daném prostoru plnit. Plisé rolety, známé také jako plisované žaluzie, jsou oblíbenou volbou pro mnoho domácností díky svému estetickému vzhledu a schopnosti regulovat světlo a soukromí.

Nejprve se musíme rozhodnout, zda budou rolety namontovány dovnitř rámu okna, nebo zda zvolíme montáž na stěnu či strop nad okno. Tato volba ovlivní způsob měření. Uvnitř rámu okna rolety poskytují čistý a minimalistický vzhled, zatímco montáž nad okno umožňuje pokrytí větší plochy a může být vhodná pro okna s netradičními rozměry.

Jakmile je rozhodnuto o umístění, přichází na řadu samotné měření. Je důležité použít kvalitní měřicí pásmo a změřit šířku okna v několika bodech, aby bylo zajištěno, že rolety budou pasovat i v případě, že okno není zcela rovné. Měření by mělo být provedeno na horním, středním a spodním bodě okna. Podobný postup je třeba zvolit i při měření výšky.

Pokud jsou plisé rolety umístěny uvnitř rámu okna, je třeba od šířky odečíst pár milimetrů, aby bylo možné rolety bez problémů instalovat a aby mohly správně fungovat bez zbytečného tření o rám. Naopak při vnější montáži je nutné přidat několik centimetrů k šířce i výšce, aby bylo zajištěno dostatečné překrytí a dosažení požadovaného efektu zastínění.

Je také klíčové zohlednit jakýkoli stavební prvek nebo překážku, která by mohla ovlivnit montáž nebo funkčnost rolet, jako jsou například kliky, zárubně nebo výstupky na stěnách. Tyto faktory mohou vyžadovat úpravu standardních rozměrů rolet nebo volbu speciálního typu montáže.

Po dokončení měření je vhodné zkontrolovat všechny získané rozměry, aby se předešlo chybám při objednávce. Výroba na míru je často neměnná a jakákoli chyba v měření může vést k tomu, že hotové rolety nebudou správně pasovat.

Nakonec, po pečlivém zaměření a kontrole všech rozměrů, je možné přistoupit k objednání plisé rolet přesně dle specifikace, s jistotou, že se stanou dokonalým doplňkem interiéru a poskytnou požadovanou funkčnost.


Zaměření plisé rolet

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top