Home » Průvodce slovních pojmů » Roletové žaluzie

Roletové žaluzie

Roletové žaluzie

Roletové žaluzie jsou jedním z nejčastěji volených modelů pro zastínění oken. Proč jsou tak oblíbené jak mezi architekty, tak mezi nadšenci do interiérového designu? Je to jednoduché – kombinují ty nejlepší vlastnosti látkových modelů a rolet, které vám umožní mít světlo a soukromí pod úplnou kontrolou.

Díky tomu, že duo rolety nechávají konkurenci daleko za sebou, je jejich promyšlený design. Mechanismus je založen na dvou střídajících se pásech z různých materiálů průhledné síťoviny a zatemňovací látky. Jejich vzájemné posunutí umožňuje pronikání požadovaného množství slunečního světla.

Každý pokoj vzhledem ke svému účelu potřebuje individuální úroveň přirozené intenzity slunečního záření nebo intimity. Plynulé nastavování rolet den a noc pomáhá nejen vytvořit atmosféru příznivou pro práci a odpočinek, ale také vyřešit několik každodenních problémů, jako je horko nebo nadměrné světlo.

Mnozí z nás se bojí, že instalace okenního zastínění negativně ovlivní estetiku interiéru. Roletové žaluzie vynikají především svým univerzálním designem, který se bude dobře vyjímat v obývacím pokoji, kuchyni i ložnici bez ohledu na styl, ve kterém jsou zařízeny.

Roletové žaluzie jsou dostupné v široké škále barev, která se neustále rozšiřuje najdete mezi nimi jak neutrální odstíny, tak kontrastní barvy. Díky tomu dokážou zcela změnit charakter místnosti, jsou dominantním prvkem či pozadím celého aranžmá.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top