Home » Průvodce slovních pojmů » Markýzy bez vrtání

Markýzy bez vrtání

Markýzy bez vrtání

Ve světě příchytných markýz je zvláštní přednost: při instalaci nemusíte vůbec vrtat. Místo toho jednoduše upněte dvě teleskopické tyče mezi dva pevné body – hotovo. Rychlá a snadná montáž však není všechno – markýzy s klipem přesvědčí svým výjimečným estetickým vzhledem.

Svěrací markýza, často označovaná také jako markýza bez vrtání, je ideální pro každého, kdo chce vynikající soukromí a ochranu proti slunci, ale zároveň preferuje instalaci bez větší námahy. U tohoto typu markýzy není vrtání možností instalace. Montáž je tedy opravdu pohodová.

Svěrací markýza je – jak název napovídá – svěrná. Přesněji: mezi dvěma pevnými body nahoře a dole. Jedná se tedy o typ markýzy, který je velmi vhodný do nájemních bytů a nájemních domů. Můžete se zcela vyhnout vrtání děr nebo jiným konstrukčním změnám a při pozdějším stěhování nebudou žádné problémy. A ještě něco jej odlišuje: Zabere velmi málo místa a pro mnoho lidí je flexibilním doplňkem terasy, balkonu, lodžie nebo jednoduchého dveřního výklenku s dostatkem místa.

Kde lze použít balkónové markýzy bez vrtání?

V první řadě jsou markýzy bez vrtání vhodné pro balkóny, které jsou rozměrově ovladatelné díky jednoduchému a prostorově mimořádně úspornému designu. Používají se v nájemních bytech, protože díky praktickému upínacímu zařízení není třeba vrtat a nezůstávají žádné zbytky při pozdější demontáži.

Ale to není všechno. Využitelnost balkónové markýzy je téměř neomezená. K montáži potřebujete jen celkem 4 pevné body (dva pevné body nahoře a dva pevné body dole). Často se vyskytuje ve: dveřních výklencích, nástěnných výstupcích, lodžiích, mobilních domech a rekreačních domech.

Jak se montuje upínací markýza?

Buďme upřímní, výběr typu markýzy často závisí na způsobu její montáže. Pokud to chcete mít velmi snadné, zvolte upínací markýzu, často nazývanou také teleskopická. Protože jak název napovídá, montuje se mezi dva pevné body pomocí dvou teleskopických tyčí. To je v podstatě – zhruba řečeno – celá sestava. Dokonce se obejdete i bez nářadí – kromě šroubováku. Doporučuje se však, aby si tzv. teleskopickou markýzu postavily dvě osoby. Je to jednodušší a – koneckonců to není nedůležitý faktor. Je to zábavnější. Nejlepší je tedy poprosit kamaráda, souseda nebo známého, zda vám může pomoci. Nastavení markýz v zásadě netrvá déle než 20 minut – podle toho, jak jste zkušení.

Ale jak přesně to funguje? Připevněte dvě teleskopické tyče v požadované výšce. Poté upevněte upínací mechanismus pomocí šroubů, které jsou součástí dodávky. Namontujte hřídel s látkou markýzy na teleskopické tyče. Otáčejte obě nohy teleskopických tyčí, dokud nedosáhnou požadované výšky – hotovo!

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top