Jak změřit okno pro žaluzie?

Home » Poradna » Jak změřit okno pro žaluzie

Samozřejmě, rád ti pomohu s měřením okna pro žaluzie. Když se chystáš vybrat ty pravé žaluzie pro své okno, je důležité mít přesné rozměry, aby vše dokonale pasovalo a výsledek byl co nejlepší. A teď pojďme krok za krokem prozkoumat, jak na to.

Nejdříve si připrav vše, co budeš k měření potřebovat. Budeš chtít mít po ruce kvalitní metr, tužku, papír a možná i malý poznámkový blok, kam si vše budeš moci zapisovat. Případně můžeš použít i digitální měřicí zařízení, pokud je máš k dispozici, ale klasický skládací metr bude také fungovat skvěle.

Předtím, než začneš měřit, rozhodni se, zda chceš, aby žaluzie byly montovány dovnitř rámu okna, nebo zda budou překrývat celou stěnu okolo okna. To je důležité, protože podle toho se bude lišit způsob měření.

Pokud se rozhodneš pro montáž dovnitř rámu, změř šířku okenního rámu na třech místech – nahoře, uprostřed a dole. To je proto, že stěny nemusí být vždy dokonale rovné a mohou se mírně lišit. Vždy zapiš nejmenší z naměřených hodnot, to zajistí, že žaluzie se do okna vejdou a budou fungovat, jak mají.

Následně změř výšku okenního rámu, opět na třech místech – vlevo, uprostřed a vpravo. Stejně jako u šířky, i zde použij nejmenší z naměřených hodnot, aby žaluzie krásně seděly a nepřekážely při otevírání nebo zavírání okna.

Pokud chceš, aby žaluzie byly montovány na stěnu okolo okna, změř šířku tak, aby pokryla celé okno i s případným rámem, a přidej několik centimetrů na každé straně, obvykle se doporučuje přidat 10-15 cm, aby žaluzie správně překrývaly okenní prostor a zamezovaly průniku světla po stranách.

A konečně, výšku měř od horního bodu, kde budou žaluzie umístěny, až po místo, kde chceš, aby žaluzie končily. Opět je dobré přidat několik centimetrů navíc, aby žaluzie efektivně zabraňovaly průniku světla zespodu.

Jakmile máš všechny rozměry zapsané, podívej se na ně ještě jednou a ujisti se, že jsou správně. Teď máš všechno, co potřebuješ k tomu, abys si mohl objednat žaluzie přesně na míru pro tvé okno. Při objednávce nezapomeň uvést, zda jsou rozměry ‚střižné‘ nebo ‚finální‘ – to znamená, zda už jsou zahrnuty přesahy pro krytí nebo ne. A pak už se můžeš těšit na nový vzhled tvého okna s novými žaluziemi. Hodně štěstí!


Jak změřit okno pro žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top