Jak zkrátit rolety den a noc?

Home » Poradna » Jak zkrátit rolety den a noc

Určitě, rád vám pomohu s touto otázkou. Rolety den a noc jsou skvělým způsobem, jak si zajistit soukromí ve vašem domově a zároveň regulovat množství světla, které do místnosti proniká. Někdy se ale může stát, že standardní délka rolet není přesně to, co potřebujeme pro naše okna. V takovém případě je potřeba rolety upravit, zkrátit je na požadovanou míru.

Nejprve je důležité připravit si všechny nástroje a materiály, které budete potřebovat. K tomu patří měřící pásmo, tužka, pravítko nebo rovné vodítko, ostré nůžky nebo řezák a možná i šroubovák, pokud budete muset roletu demontovat. Vše si připravte na pracovní plochu, aby bylo vše po ruce a práce šla hladce od ruky.

Předtím, než začnete s vlastním zkracováním, je nutné pečlivě změřit okno, kam roletu chcete umístit. Změřte šířku i výšku okna a rozhodněte se, jak dlouhá by měla roleta po zkrácení být. Při měření nezapomeňte zohlednit i to, jak bude roleta umístěna – zda bude viset uvnitř rámu okna nebo přesahovat jeho okraje. Tato informace je klíčová pro určení finálních rozměrů.

Jakmile máte vše připraveno a rozměry zapsané, můžete začít s vlastním zkracováním rolety. Roletu položte na rovnou a pevnou podložku, aby se při práci neposouvala. Pokud má roleta mechanizmus, který se musí před zkrácením odstranit, učiňte tak nyní. Poté si na roletě vyznačte tužkou místo, kde bude potřeba roletu zkrátit. Ujistěte se, že vaše značky jsou rovné a přesné.

Nyní přijde na řadu samotné zkrácení. Pomocí pravítka a tužky nakreslete rovnou čáru tam, kde budete roletu stříhat. Pokud jste zvolili správný nástroj, měli byste být schopni roletu zkrátit hladce a rovnoměrně. Po zkrácení rolety nezapomeňte zkontrolovat okraje, zda nejsou roztrhané nebo neostříhané.

Po úspěšném zkrácení rolety je třeba ji znovu sestavit, pokud jste museli nějaké části demontovat. Ujistěte se, že všechny části jsou pevně a správně na svém místě. Pak roletu můžete znovu zavěsit do okna a užívat si její funkčnost a estetický vzhled.

Tato práce může být pro někoho novou zkušeností, ale s trochou trpělivosti a pečlivosti je to úkol, který zvládnete. Pokud byste měli jakékoli pochybnosti nebo potřebovali další radu, neváhejte se obrátit na odborníka nebo prodejce, kde jste roletu zakoupili. Vždy je lepší se poradit, než riskovat poškození produktu. Hodně štěstí a doufám, že budete s výsledkem spokojeni!


Jak zkrátit rolety den a noc

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top