Jak vyprat římské rolety?

Home » Poradna » Jak vyprat římské rolety

V první řadě je důležité poznamenat, že římské rolety jsou skvělou volbou pro ty, kdo hledají praktický, ale zároveň elegantní doplněk do svého interiéru. Své místo najdou v moderně i klasicky zařízených místnostech a díky široké škále materiálů a vzorů mohou reflektovat osobitý styl každého z nás.

Nyní k samotnému praní. Předtím, než začnete s jakoukoli formou čištění, je důležité se podívat na štítek s instrukcemi od výrobce. Každý materiál může vyžadovat jiný přístup a některé rolety mohou být vyrobeny z látek, které nesmějí přijít do kontaktu s vodou.

Pokud jsou vaše rolety vhodné pro praní, začněte je nejprve pečlivě sundat z okna. Většinou to zvládnete snadno díky systému, kterým jsou rolety připevněny. Mějte na paměti, že je potřeba zacházet s látkou opatrně, aby nedošlo k jejímu poškození.

Po sundání rolety položte látku na hladký povrch, například na čistou podlahu nebo velký stůl. Pomocí měkkého kartáče nebo suchého hadříku odstraňte veškerý prach a drobné nečistoty. Tento krok je důležitý pro to, aby se během mokrého praní nečistoty nevtíraly hlouběji do tkaniny.

Poté připravte teplou vodu s jemným pracím prostředkem. Vždy je lepší použít mírný prací prostředek určený pro jemné látky, abyste předešli riziku poškození materiálu. Roletu ponořte do vody a nechte ji několik minut namočenou. Během toho můžete látku jemně prohnětat rukama, ale vyhněte se silnému tření nebo drhnutí, což by mohlo látku poškodit.

Po vyprání roletu důkladně opláchněte v čisté vodě, aby z ní byly odstraněny všechny zbytky pracího prostředku. Následně roletu opatrně vymačkejte, ale vyvarujte se silnému ždímání, které by mohlo způsobit ztrátu tvaru nebo poškození látky.

Na závěr roletu zavěste zpět na příslušné místo nebo ji položte na suchý ručník na rovnou plochu, aby mohla přirozeně uschnout. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu nebo použití sušičky, které by mohly látku znehodnotit.

A to je vše! Nyní už víte, jak pečovat o vaše římské rolety, abyste si mohli užívat jejich krásy bez obav z nečistot a prachu. Pamatujte, že pravidelná údržba a správné čištění prodlouží životnost vašich rolet a pomohou vám udržet vaši domácnost svěží a pohodovou.


Jak vyprat římské rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top