Lista here!

Jak vyčistit venkovní rolety?

Home » Poradna » Jak vyčistit venkovní rolety

První krok, který bychom měli učinit, je připravit si vše potřebné pro čištění. Budeme potřebovat měkký hadr nebo houbu, teplou vodu, mírný saponát nebo speciální čistící prostředek vhodný pro venkovní rolety. Je důležité zvolit čistící prostředek, který nebude rolety poškozovat, protože některé agresivní chemikálie mohou způsobit vyblednutí nebo dokonce degradaci materiálu.

Předtím, než začneme s mytím, je dobré rolety důkladně prohlédnout. Zkontrolujeme, zda na nich nejsou nějaké těžce odstranitelné skvrny nebo nečistoty, které by mohly vyžadovat extra pozornost nebo předúpravu. Pokud najdeme těžké skvrny, můžeme na ně aplikovat trochu čistícího prostředku a nechat jej působit podle návodu na obalu.

Následně naplníme kbelík teplou vodou a přidáme doporučené množství čistícího prostředku. Pomocí hadru nebo houby poté jemně, ale důkladně, otíráme každou lamelu rolety. Je důležité jít systematicky, lamelu po lamelu, aby byl výsledek co nejlepší a nic nám neuniklo. Při čištění bychom měli být opatrní a vyhnout se přílišnému tlaku, který by mohl materiál poškodit nebo deformovat.

Po umytí celých rolet je potřeba je opláchnout čistou vodou, aby se odstranily všechny zbytky čistícího prostředku. Můžeme použít hadici nebo čistý mokrý hadr. Po opláchnutí je důležité rolety řádně osušit, abychom předešli vodním skvrnám nebo korozivnímu účinku vody, pokud jsou kovové části rolet náchylné k rezivění.

Nakonec, po osušení, je vhodné přejít povrch rolet impregnačním sprejem nebo jiným ochranným prostředkem, který pomůže udržet rolety čisté déle a ochrání je před nepříznivými povětrnostními vlivy a UV zářením.

A to je vše! S trochou pečlivosti a pravidelným čištěním budou vaše venkovní rolety vypadat jako nové a poslouží vám dobře po mnoho dalších let. Nezapomeňte, že udržování čistoty nejenže zlepší vzhled vašeho domu, ale také může prodloužit životnost rolet. Přeji vám hodně štěstí a spokojenost s výsledky vaší práce!


Jak vyčistit venkovní rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top