Jak vyčistit plisé rolety?

Home » Poradna » Jak vyčistit plisé

Plisé rolety jsou moderním a stylovým doplňkem, který se hodí do mnoha interiérů díky svému praktickému designu a schopnosti regulovat světlo v místnosti. Avšak, jako všechny bytové textilie, i plisé rolety časem nasbírají prach a nečistoty, a proto je důležité vědět, jak je správně a efektivně vyčistit, aniž byste je poškodili.

Prvním krokem v procesu čištění plisé rolet je jejich důkladná příprava. Nejprve je třeba rolety zcela rozložit, aby byly všechny jejich části dobře přístupné. Pokud jsou rolety vybaveny systémem snadného demontování, je dobré je z okna sundat a položit je na rovný povrch, což výrazně usnadní následující kroky.

Následuje odstranění volného prachu a nečistot. K tomu je nejvhodnější použít měkký kartáček nebo vysavač s nástavcem pro jemné tkaniny. Je důležité vysávat opatrně, aby nedošlo k poškození jemné struktury látky rolet. Prach je vhodné odstraňovat pravidelně, nejlépe jednou týdně, aby se předešlo jeho nahromadění a zažraní do látky.

Pro hlubší čištění lze použít vlhký hadřík nebo houbu, kterou je třeba namočit do vody s přídavkem jemného čisticího prostředku. Je nutné dbát na to, aby byl hadřík pouze mírně vlhký, nikoli mokrý, protože nadměrná vlhkost by mohla rolety poškodit. S hadříkem pak jemně přejíždíme po celé ploše rolet, kde se snažíme odstranit všechny skvrny a zbytky nečistot. V případě odolnějších skvrn můžeme postup opakovat, avšak vždy s ohledem na to, abychom látku nepoškodili drhnutím.

Po dokončení mokrého čištění je klíčové rolety řádně vysušit. Rolety by měly být rozložené v plně otevřené pozici a měly by být nechány uschnout přirozeně, bez použití přímého tepla nebo intenzivního slunečního záření, které by mohlo látku vyblednout nebo jinak poškodit.

Když jsou plisé rolety zcela suché, mohou být znovu zavěšeny na okno a jsou připraveny k dalšímu použití. Je dobré si uvědomit, že pravidelné čištění prodlužuje životnost rolet a zároveň udržuje čistý a esteticky příjemný vzhled vašeho interiéru.


Jak vyčistit plisé rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top