Jak umýt předokenní rolety?

Home » Poradna » Jak umýt předokenní rolety

Začněme tím, že si řekneme, proč je důležité předokenní rolety udržovat čisté. Nejenže budou vypadat lépe, ale také tím prodloužíte jejich životnost a zlepšíte funkčnost. Prach, nečistoty a povětrnostní vlivy mohou s časem způsobit, že se rolety budou hůře ovládat a mohou dokonce přestat fungovat tak, jak mají.

Když se rozhodnete pro umytí rolet, prvním krokem bude jejich bezpečné spuštění. Ujistěte se, že jsou zcela spuštěné a zafixované, aby při čištění nedošlo k jejich náhodnému pohybu.

Následně si připravte potřebné náčiní. Budete potřebovat měkký hadr nebo houbu, mírný čistící prostředek, který je vhodný pro materiál vašich rolet, teplou vodu a případně i žebřík nebo stoličku, pokud dosáhnete na rolety jen s nataženými rukama.

Je dobré si také pamatovat, že byste nikdy neměli používat abrazivní čistící prostředky nebo hrubé kartáče, které by mohly poškrábat nebo jinak poškodit povrch rolet.

Mírný čistící prostředek smíchejte s teplou vodou v kbelíku nebo jiné nádobě. S měkkým hadrem nebo houbou poté jemně, ale důkladně otírejte každou lamelu rolety. Buďte opatrní, abyste nedávali příliš mnoho vody, která by mohla zatékat do mechanismu rolety.

Po umytí každé lamely je dobré ji opláchnout čistou vodou, aby se odstranily všechny zbytky čistícího prostředku. Poté lamely osušte suchým hadrem, aby se předešlo vodním skvrnám nebo korozi, pokud jsou rolety kovové.

Na závěr ještě jednou zkontrolujte, že jsou všechny části rolety čisté a suché. Pak můžete rolety bez obav zpět zatáhnout a obdivovat svou dobře odvedenou práci.

Pamatujte, že pravidelné čištění pomůže zachovat vaše rolety v dobrém stavu a zajistí, že budou sloužit svému účelu mnoho let. A nezapomeňte, že si na tuto práci můžete vyhradit klidný, slunečný den, kdy vám práce půjde od ruky a vy se budete moci těšit z okamžitého výsledku vašeho snažení.


Jak umýt předokenní rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top