Home » Průvodce slovních pojmů » Moderní pergola u domu

Moderní pergola u domu

moderní pergola u domu

Stylový nádech moderních variant dělá z pergol jedinečnou ozdobu na vaší zahradě. Ať už jsou hliníkové pergoly připevněné ke stěně domu nebo volně stojící, jsou se svou polootevřenou střechou a sloupy dekorativním designovým prvkem. Individuální designové požadavky lze téměř vždy realizovat díky jejich jednoduché architektuře. Moderní pergola zaujme i dalšími přednostmi:

  • Vzdušná ochrana proti slunci bez hromadění tepla
  • Nízké náklady na materiál
  • Nekomplikovaná konstrukce
  • Stylové uspořádání místnosti pro zahradu a terasu
  • Podpora pro popínavé rostliny
  • Pergoly jsou oblíbeným zahradním prvkem, který vás ochrání před spalujícím sluncem. Moderní střešní krytina slouží především k ochraně před sluncem, přičemž se svým designem přizpůsobila dnešním architektonickým stylům.

Vzhledem k tomu, že střecha není zcela uzavřena, zabraňuje hromadění tepla pod ní a poskytuje příjemný vzdušný stín. Moderní pergola u domu, kterou lze zcela uzavřít pomocí integrovaných pohyblivých prvků, nabízejí ještě sofistikovanější ochranu – zejména před větrem a deštěm. Ty jsou obvykle voděodolné a účinně chrání oblast pod nimi před srážkami.

Docela jednoduchá architektonická konstrukce většiny variant vyžaduje kromě ochranné funkce jen malé množství materiálu.

moderní pergola u domu s lamelami

Hliníkové pergoly: moderní, stabilní a odolné

Moderní pergoly u domu pro venkovní použití jsou obvykle vyrobeny z potaženého hliníku. Má to jednoduchý důvod: hliníkové terasové střechy se vyznačují obrovskou odolností vůči všem povětrnostním vlivům. Hliník je kov, který nerezaví, ani když je vystaven extrémnímu počasí. Díky tomu je kov vhodnější pro venkovní použití než jiné materiály, jako je ocel, která časem reziví. Hliníkový rám je navíc ve srovnání s ocelovou pergolou mnohem lehčí. Vzhledem k mírné hmotnosti je konstrukce méně komplikovaná než u ocelových pergol.

Vzhledem k tomu, že kov není citlivý na sníh, déšť a UV záření, nevyžaduje pravidelnou údržbu. To je jasná výhoda oproti dřevěnému zahradnímu altánu nebo dřevěné pergole. Jelikož dřevo vyžaduje pravidelné opravy a nátěry, nedoporučuje se jako materiál na zahradní pergolu. Kovové pergoly svou dlouhou životností, odolností vůči povětrnostním vlivům a stabilitou výrazně předčí různé materiály jako je dřevo nebo sklo ve venkovních prostorách. Zatímco životnost dřevěné pergoly hodně závisí na péči, kov, zejména hliník, je extrémně odolný a svou pergolu můžete používat roky bez náročné údržby.

Hliníkové pergoly s lamelami

Malý ráj ve vaší zahradě s moderní pergolou u domu

Vzdušný zahradní prvek je ideální pro vybudování venkovní oázy pohody, ve které si můžete užívat chvíle o samotě nebo s rodinou a přáteli. Estetický vzhled v kombinaci s praktickými funkcemi vytváří atraktivní prostředí. Díky rozmanitým možnostem provedení lze obvykle bez kompromisů realizovat individuální přání. Moderní hliníková pergola vytváří stylové a stinné venkovní útočiště, které vás zve k odpočinku.

Široká nabídka nabízí kreativní nápady a inspiraci pro koncepci a realizaci. Díky velkému výběru co do velikosti, typu a tvaru si brzy vytvoříte moderní pergolu, která dokonale zapadne do oblasti vaší domácí zahrady.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top