Jak vybrat barvu žaluzií?

Home » Poradna » Jak změřit venkovní žaluzie

Určitě, s radostí vám pomohu rozepsat a vysvětlit, jak se dá změřit venkovní žaluzie. Představme si, že stojíte před vaším oknem a přemýšlíte, jak byste mu dodali trochu stínu a soukromí. Venkovní žaluzie jsou skvělou volbou, jak dosáhnout obou těchto cílů. Aby ale žaluzie dokonale pasovaly a plnily svůj účel, je potřeba je správně změřit.

Začneme tím, že si připravíme nástroje, které budeme potřebovat. Nejdůležitějším nástrojem pro měření je spolehlivý metr nebo skládací metr, který vám umožní přesně změřit rozměry okna. Dále bychom měli mít po ruce zápisník a tužku, abychom si mohli zaznamenat všechny důležité rozměry a poznámky.

Nyní, když máme vše připravené, je čas se pustit do měření. Vezměte metr a změřte šířku okna od vnějšího okraje k vnějšímu okraji rámu. Je důležité měřit na několika místech, aby jste získali nejpřesnější rozměr, protože zdi nemusí být vždy zcela rovné. Zaznamenejte si největší šířku, kterou jste naměřili, protože podle této hodnoty se budou žaluzie vyrábět.

Dalším krokem je změření výšky okna. Stejně jako u šířky, i zde měříme od horního okraje rámu až po dolní okraj. Opět je dobré změřit na více místech, abyste získali co nejpřesnější údaj. Nezapomeňte si i tyto rozměry pečlivě zapsat.

Máte-li rozměry zaznamenané, je dobré si také rozmyslet, jak daleko od okna by měly žaluzie přesahovat. To závisí na vašich preferencích a také na tom, jak je okno umístěné. Pokud chcete, aby žaluzie zasahovaly dál od okna a poskytovaly větší stínění, přidejte k šířce i výšce několik centimetrů navíc.

Nakonec, s rozměry v ruce, už jen stačí kontaktovat výrobce nebo prodejce venkovních žaluzií a sdělit mu všechny potřebné informace. Díky tomu budou vaše nové venkovní žaluzie přesně odpovídat rozměrům vašeho okna a budou sloužit tak, jak jste si přáli.

Pamatujte, že přesné měření je klíčové pro perfektní výsledek, takže si na tuto činnost vyhraďte dostatek času a pečlivosti. A pokud byste měli jakékoli pochybnosti, nebojte se obrátit na odborníky, kteří vám s měřením rádi pomohou. Přeji vám hodně úspěchů při výběru a instalaci vašich nových venkovních žaluzií!


Jak změřit venkovní žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top