Jak změřit okna na rolety?

Home » Poradna » Jak změřit okna na rolety

Určitě, rád vám podrobněji vysvětlím, jak správně změřit okna pro nové rolety, abyste si mohli vybrat ty nejlepší pro váš domov.

Nejprve je důležité zmínit, že při měření oken pro rolety je potřeba být co nejpřesnější. I malá nepřesnost může způsobit, že rolety nebudou perfektně pasovat a mohou tak kazit celkový dojem z vašeho interiéru. Proto si připravte kvalitní metr, ideálně s pevnou páskou, která se nebude ohýbat, a zápisník s tužkou pro zaznamenání všech důležitých rozměrů.

Začněme s měřením šířky okna. Postavte se přímo před okno a metr umístěte na levý okraj rámu. Pevně držte začátek metru a roztaženou pásku vedete až k pravému okraji rámu. Zaznamenejte si tento rozměr do zápisníku. Tuto šířku změřte na několika místech, ideálně na horním, středním a dolním okraji okna, abyste se ujistili, že vaše měření je konzistentní a že okno nemá žádné výrazné nerovnosti.

Nyní přejdeme k měření výšky okna. Tento krok je stejně důležitý jako předchozí. Metr umístěte na horní okraj okenního rámu a pásku spusťte dolů k dolnímu okraji. Opět pečlivě zaznamenejte naměřenou hodnotu. Stejně jako u šířky, i zde je dobré měřit na více místech, abyste získali co nejpřesnější obrázek o rozměrech vašeho okna.

Mějte na paměti, že v závislosti na typu rolet, které si chcete pořídit, se mohou lišit požadavky na přesnou velikost. U některých rolet je třeba přidat k naměřeným rozměrům několik centimetrů navíc pro správné uchycení a chod rolet, zatímco u jiných je třeba měřit přesně podle velikosti okna. Proto si před nákupem rolet vždy pečlivě přečtěte doporučení výrobce a případně se nebojte zeptat na radu odborníků v obchodě.

Když budete mít všechny potřebné rozměry zaznamenané, je dobré si je ještě jednou zkontrolovat, aby vám žádná chyba neunikla. S kompletními a přesnými rozměry vašeho okna pak můžete vyrazit do obchodu nebo vybírat rolety online s jistotou, že vyberete ty pravé, které budou na vaše okna sedět jako ulité.

Pamatujte, že správné měření je základním kamenem pro spokojenost s vaší novou roletou, a proto si na tomto kroku dejte záležet. Přeji vám mnoho úspěchů a spokojenost s vaším výběrem.


Jak změřit okna na rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top