Jak utřít žaluzie?

Home » Poradna » Jak utřít žaluzie

Čištění žaluzií může být na první pohled zdánlivě složitý úkol, avšak pokud přistoupíme k němu systematicky a s trochou trpělivosti, zjistíme, že to není nic, s čím bychom si nemohli hravě poradit. Ať už máte doma horizontální nebo vertikální žaluzie, prach a nečistoty se na nich postupem času usazují a je třeba je občas pořádně vyčistit, aby byly opět krásně svěží a funkční.

Začněme tím, že si připravíme vše potřebné. Budeme potřebovat několik nástrojů: měkký prachový štětec nebo speciální nástavec na vysavač, vlhký hadřík, který nemusí být příliš mokrý, aby nedošlo k poškození materiálu žaluzií, a případně čistící prostředek vhodný pro daný typ žaluzií. Pokud nejste si jisti, jaký čistící prostředek použít, raději se držte vody s trochou jemného saponátu.

Nejprve se postavte před žaluzie a otevřete je tak, aby lamely byly rovnoběžné se zemí a vytvořily rovnou plochu. Tento krok usnadní přístup k jednotlivým lamelám a zároveň umožní jejich efektivní očištění. Nyní, když máte žaluzie připravené, vezměte prachový štětec nebo nástavec na vysavač a opatrně, ale důkladně, odstraňte prach z obou stran každé lamely. Pohybujte se vždy od horní části žaluzií směrem dolů, abyste zabránili usazování prachu na již vyčištěných částech.

Po odstranění prachu přijde na řadu vlhký hadřík. Zde je důležité, aby byl hadřík opravdu jen mírně vlhký, protože nadměrná vlhkost by mohla žaluzie poškodit. S hadříkem jemně přejíždějte po každé lamelce zvlášť, odstraňujte zbývající nečistoty a otisky prstů. Pokud jsou žaluzie silněji znečištěné, můžete použít čistící prostředek, ale nezapomeňte ho nejprve vyzkoušet na malé, méně viditelné části, abyste si byli jisti, že nenaruší materiál.

Po dokončení čištění lamel je dobré nechat žaluzie chvíli roztažené, aby mohly důkladně proschnout. V případě, že máte vertikální žaluzie, postupujte podobně, ale při čištění postupujte svisle od vrchu dolů.

Teď, když jsou vaše žaluzie dokonale čisté, můžete se s hrdostí podívat na svou práci a užívat si výhledu skrze průzračně čistá okna. Nejenže vaše žaluzie vypadají lépe, ale pravidelným čištěním také prodlužujete jejich životnost a zlepšujete kvalitu vzduchu ve vašem domově. A nezapomeňte, čištění žaluzií nemusí být nuda, můžete si při tom pustit oblíbenou hudbu nebo poslouchat audio knižní příběh, čímž se celý proces stane příjemnějším.


Jak utřít žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top