Lista here!

Jak správně zaměřit okno pro žaluzie?

Home » Poradna » Jak správně zaměřit okno pro žaluzie

Samozřejmě, rád vám pomohu s touto úlohou. Zaměření okna pro instalaci žaluzií je důležitým krokem, který zaručí, že vaše nové žaluzie budou perfektně sedět a správně fungovat. Nejprve se podíváme na to, co budete potřebovat k tomu, abyste mohli začít.

Předtím, než se pustíme do samotného měření, je třeba si připravit několik nástrojů. Mít po ruce kvalitní metr, tužku, papír a možná i malou úroveň, která vám pomůže zjistit, zda jsou vaše stěny a okenní rámy rovné, je naprosto nezbytné. Také je dobré mít u sebe nějaký ten zápisník nebo papír, kam si budete moci poznamenat všechny důležité rozměry.

Nyní, když máte vše připraveno, je čas se podívat na okno samotné. Nejdříve si musíte rozhodnout, zda chcete, aby žaluzie byly montovány dovnitř okenního rámu nebo na stěnu či strop nad oknem. Toto rozhodnutí ovlivní způsob měření.

Pokud preferujete instalaci dovnitř rámu, změřte šířku okenního rámu v nejširším bodě. Je důležité měřit vždy na několika místech, protože stěny nemusí být vždy zcela rovné. Zaznamenejte si nejužší rozměr, který získáte, protože podle toho se bude řídit šířka žaluzií. Poté změřte výšku rámu od horní části k dolní. Opět to udělejte ve více bodech a zapište si nejmenší rozměr.

V případě, že se rozhodnete pro montáž nad rám, musíte určit, jak daleko od okenního rámu chcete, aby žaluzie přesahovaly. Standardně se doporučuje přidat alespoň 10 centimetrů na každou stranu okna, aby bylo zajištěno dostatečné krytí. Měřte šířku od bodu, kde chcete, aby začala levá strana žaluzií, až po bod, kde by měla skončit pravá strana. U výšky se ujistěte, že začínáte v místě, kde bude horní část žaluzií, a měříte dolů, kde chcete, aby žaluzie končily.

Až budete mít všechny rozměry zapsané, ještě jednou je pečlivě zkontrolujte. Je lepší měřit dvakrát, než aby vás později překvapilo, že žaluzie nejsou správné velikosti. Po zkontrolování a potvrzení rozměrů už jen stačí objednat žaluzie přesně podle vašich specifikací.

Pamatujte, že přesné měření je klíčem k tomu, aby vaše žaluzie vypadaly skvěle a aby byly funkční. S trochou pečlivosti a pozornosti k detailům si můžete být jisti, že váš výsledek bude takový, jaký jste si představovali. Hodně štěstí!

Jak správně zaměřit okno pro žaluzie

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top