Jak na mytí venkovních žaluzií?

Home » Poradna » Jak na mytí venkovních žaluzií

Pokud se chystáte na úklid venkovních žaluzií, mám pro vás pár užitečných tipů, které vám práci usnadní a zajistí, že vaše žaluzie budou vypadat jako nové. Mytí venkovních žaluzií může být trochu náročnější než úklid těch vnitřních, ale s dobrým plánem a správnými nástroji to zvládnete hravě.

Začněme s tím, co budete potřebovat. Připravte si měkkou houbu nebo štětec, kbelík s teplou vodou, jemný saponát nebo speciální čisticí prostředek na žaluzie, hadici nebo konvi s vodou pro oplach a případně také žebřík, pokud jsou žaluzie umístěné vysoko. Nezapomeňte na ochranné rukavice, abyste si nezničili ruce při práci s čisticími prostředky.

Než se pustíte do samotného mytí, je dobré žaluzie nejprve důkladně zbavit prachu. To můžete udělat pomocí suchého hadříku nebo speciálního kartáčku na žaluzie. Jemně přejíždějte po každé lamelce, abyste odstranili veškerý prach a nečistoty, které by mohly ztížit další mytí.

Když jsou žaluzie odprášené, můžete přejít k hlavnímu mytí. Naplňte kbelík teplou vodou a přidejte čisticí prostředek dle doporučení na obalu. Ponořte houbu nebo štětec do roztoku a jemně, ale důkladně, myjte každou lamelku. Dbejte na to, abyste lamelky nepoškodili – pracujte s láskou a pečlivostí.

Po umytí každé lamelky je potřeba žaluzie opláchnout čistou vodou. Můžete použít hadici nebo konvi – hlavní je, aby byly všechny zbytky čisticího prostředku odstraněny. V případě, že jsou žaluzie umístěné v místech, kam se špatně dostává, může být užitečné použít žebřík, abyste se k nim mohli dostat a opláchnout je pořádně.

Nakonec je důležité žaluzie správně usušit. Pokud na to máte možnost, nechte je přirozeně uschnout na slunci. V případě, že je nutné proces urychlit nebo jsou venkovní podmínky pro sušení nevhodné, můžete použít suchý hadřík a opatrně s ním přejít po každé lamelce, aby byla voda odstraněna.

Věnujte péči svým venkovním žaluziím a budou nejen funkční, ale i krásným doplňkem vašeho domova. Pravidelným čištěním také prodloužíte jejich životnost a udržíte je v dobrém stavu. Doufám, že vám tyto rady pomohou a že si práci s úklidem žaluzií užijete. Hodně štěstí!

Jak na mytí venkovních žaluzií

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top