Lista here!

Jak měřit okna na rolety?

Home » Poradna » Jak měřit okna na rolety

Určitě, rád vám pomohu s měřením oken na rolety, ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ, je důležité mít správné rozměry, aby vaše nové rolety perfektně pasovaly a vypadaly skvěle.

Nejprve je třeba se vybavit metrem, tužkou a papírem, abyste si mohli zaznamenat všechny potřebné rozměry. Doporučuji použít kovové skládací metro, které je přesné a snadno se s ním manipuluje. Připravte si také žebřík nebo stabilní stoličku, pokud jsou vaše okna umístěna výše a nemůžete na ně dosáhnout ze země.

Nyní, když máte vše připraveno, můžeme začít s měřením. Předpokládejme, že chcete rolety, které budou instalovány dovnitř rámu okna. Otevřete okno a postavte se tak, abyste měli dobrý přístup k vnitřním stranám rámu. Nejdříve změřte šířku v nejširším bodě rámu. Je důležité měřit nahoře, uprostřed a dole, protože stěny nemusí být úplně rovné a mohou se mírně lišit. Zapište si nejmenší naměřený rozměr – to bude šířka, kterou budete potřebovat pro výrobu rolety.

Poté se soustřeďte na výšku okna. Stejným způsobem změřte výšku na levé, pravé a uprostřed straně rámu. Zde si opět zaznamenejte nejmenší rozměr, což bude výška vaší rolety. Nezapomeňte, že je třeba mít trochu místa nahoře i dole, aby se roleta mohla volně pohybovat a dobře fungovala.

Mějte na paměti, že pokud chcete rolety umístit na vnější stranu rámu, proces měření bude mírně odlišný. Budete potřebovat změřit šířku a výšku tak, aby rolety pokryly celý rám i s přesahem na každé straně, aby bylo zajištěno, že světlo neprosvítá okolo okrajů rolety.

Jakmile máte všechny rozměry, překontrolujte je ještě jednou, abyste se vyhnuli jakýmkoliv chybám. S pravými rozměry už můžete vyrazit do obchodu nebo objednat rolety online s jistotou, že se budou hodit přesně do vašich oken.

Pamatujte, že správné měření je klíčem k úspěchu a může vám ušetřit spoustu času a potíží. Takže se nebojte vzít si na pomoc přítele nebo rodinného příslušníka, zejména pokud jde o vyšší okna. A pokud si nejste svými schopnostmi jistí, neváhejte se obrátit na odborníka, který vám s měřením rád pomůže. Hodně štěstí a užijte si výběr nových rolet, které vašemu domovu dodají styl a pohodlí.


Jak měřit okna na rolety

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top