Lista here!

Dřevěné žaluzie: Do oken i na balkony

Dřevěné rolety, dřevěné žaluzie, dřevěné lamely – ať už tomuto typu zastínění okna říkáte jakkoliv, většinou se jedná o jeden a ten samý výrobek. 

Dřevěná žaluzie je vyrobená z kvalitního dřeva, díky čemuž pak působí elegantně, útulně a dodává příslušné místnosti přirozený šarm. Přitom stále plní funkci žaluzií, tedy blokuje nepříjemné sluneční paprsky bez přílišného zatemnění místnosti. 

Zajímavost: Ve všeobecnosti se rolety od žaluzií liší v mnoha směrech. V případě dřevěných žaluzií se však můžeme bavit o dřevěných roletách pro vnitřní použití.

Jaké najdete dřevěné žaluzie u nás

U nás najdete vnitřní dřevěné žaluzie všeho možného druhu. Při výrobě dřevěných žaluzií dbáme na kvalitní materiálydesignové provedení s viditelnou přirozenou strukturou dřeva. Pro opravdové fajnšmekry máme v nabídce i dřevěné žaluzie z exotického dřeva, africké vrby Abachi. Na vaše přání jednotlivé lamely obarvíme dle vzorníku RAL nebo NSC, můžeme je i obalit kůží. 

 • materiál dřevěných žaluzií: bambus, lípa nebo africká vrba Abachi
 • umístění: do oken i na balkony
 • ovládání žaluzií: manuální, nebo elektrické
 • více než 100 barevných provedení
 • mořené nebo drásané pro maximální efekt
 • výroba na míru do šířky až 4200 mm

Dřevěné žaluzie: Kam se hodí a kam naopak ne

Horizontální nebo vertikální dřevěná žaluzie vypadá skvěle v kanceláři i v obývacím pokoji. Další tipy a více informací se dočtete na samostatné stránce Kam se hodí dřevěné žaluzie.

Rozhodně se však nehodí do koupelen, zimních zahrad, do pergol ani na terasy – zkrátka do míst, kde je vlhko a/nebo prudké slunce. Pokud tedy hledáte venkovní dřevěné žaluzie, dřevěné žaluzie na terasu nebo dřevěné rolety do pergoly, nenajdete je – dřevo je totiž materiál, který reaguje na teplotu a vlhkost a nevhodné prostředí by proto životnost žaluzií zkracuje.


 • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
 • Max. rozměry: šířka až 420 cm, výška až 350 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.

Tip: Napsali jsme pro vás článek, jak vybrat ty nejlepší žaluzie.


Dřevěné lamelové žaluzie

Vyberte si šířku lamel, která nejlépe doladí váš interiér. Můžete vyzkoušet úzké jemné lamely o šířce 25 a 33 mm, nebo vsadit na elegantní lamely o šířce 50 či 70 mm. Svislé dřevěné žaluzie mají šířku 89 mm.

Jednotlivé lamely jsou propojeny žebříčkem či páskou, kterou vždy sladíme s barvou interiérové žaluzie. Lamelové žaluzie můžete ovládat manuálně řetízkem nebo motoricky, pomocí ovladače či vypínače.

Luxusní mořené a kartáčované žaluzie ze dřeva

Interiérové dřevěné žaluzie jsou elegantní variantou do přepychových interiérů. Není proto divu, že nejoblíbenějším designem jsou mořené a kartáčované žaluzie značky Bematech.

Chcete si horizontální žaluzie prohlédnout na vlastní oči? Rádi vás přivítáme na naší vzorkovně, kde si žaluzii můžete prohlédnout a vyzkoušet.

černé dřevěné žaluzie na míru
bíla-dřevěná-žaluzie

Dřevěné žaluzie – cena

Horizontální roleta BE WOOD

BE WOOD

cena od 12 498,- Kč

max. šířka: 420 cm
výška: do 350 cm

Lamelová roleta BE BAMBO

BE BAMBOO

cena od 6 778,- Kč

max. šířka: 240 cm
výška: do 350 cm

Roleta dřevěná BE NOBLE

BE NOBLE

cena od 13 310,- Kč

max. šířka: 420 cm
výška: do 350 cm

Dřevěná žaluzie do okna 25 mm

Žaluzie 25 mm

cena od 2 250,- Kč

max. šířka: 270 cm
výška: do 300 cm

Dřevěné žaluzie vnitřní

Dřevěné žaluzie interiérové jsou nejexkluzivnějším krycím systémem určeným pro malá, střední a velká okna. Díky svým vlastnostem umožňují vnitřní žaluzie přesnou regulaci příchozího světla, navíc udržují teplotu a zabraňují přehřívání místnosti. Široká škála barev dřevěných lamel zajišťuje svobodu výběru a sladění žaluzií s designem interiéru a okenními rámy.

Nejdůležitějším argumentem pro výběr tohoto typu stínění je její univerzálnost. Dřevěné žaluzie vnitřní lze vyrobit s lamelami o šířce 25 mm nebo s exkluzivními lamelami 50 mm. K jejich výběru vybízejí i způsoby montáže dřevěných žaluzií.

Žaluzie na okna můžeme instalovat neinvazivně na rám okna, invazivně na stěnu, strop nebo do okenního výklenku. U žaluzií můžeme zvolit způsob ovládání: ruční ovládání, ovládání žaluzie pomocí rádiového dálkového ovládání nebo ovládání pomocí aplikace v chytrém telefonu.

dřevěné žaluzie vnitřní
dřevěné žaluzie do oken

Dřevěné žaluzie do oken

Dřevěná žaluzie je z nějakého důvodu velmi oblíbená. Nabízí jak estetiku, tak funkčnost, díky čemuž je ideální volbou pro každého, kdo si chce vytvořit útulný a elegantní interiér.

Dřevěné žaluzie do oken vyčnívají od ostatních žaluzií svým materiálem. Jsou vyrobené z přírodního materiálu, mají vzácnou schopnost dodat interiérům jedinečný styl. Navíc dokáže vytvořit jedinečnou a hřejivou atmosféru.

Dřevo odkazuje ke klasice, ale je klasické v opravdu dobrém stylu. Tento materiál byl nějakou dobu spojován především s obložením montovaným na okenní rámy, které byly kdysi módní a poté považované za zastaralé, nebo s typickými horskými stavbami. V současné době jsou dřevěné doplňky velmi módní, dominují nejmódnějším stylům interiérového designu.

Na tomto pozadí jsou dřevěné žaluzie na oknech jedinečným prvkem utváření charakteru interiéru. V současné době se navrhují velká okna, a to jak v rodinných, tak městských budovách, takže je třeba je zakrývat promyšleným způsobem.

Jak vyčistit dřevěné žaluzie

Nejjednodušší metodou je použití speciálního kartáče na čištění žaluzií. K tomuto účelu můžete použít kartáč s jedním nebo více rameny. Na trhu najdete kartáče až s 5 rameny, které vám umožní vyčistit 5 pruhů lamel jedním tahem.

K čištění můžete samozřejmě použít i běžnou prachovku. Metoda ve dvou krocích funguje nejlépe zde:

 1. Zatáhněte žaluzie a otřete je prachovkou po jejich výšce.
 2. Otevřete žaluzie a otřete každou lamelu zvlášť na obou stranách.

Pokud chcete své dřevěné žaluzie vysát, ale bojíte se jejich poškození, níže najdete pár tipů, které vám to umožní bez obav z poškození.

 • Zvolte vhodný sací výkon vysavače – nejlépe nastavte na nejnižší otáčky.
 • Vyberte si úzkou špičku, abyste je vysáli co nejdůkladněji.
 • Vyberte si hrot s kartáčkovým zakončením, který ochrání jemné lamely před poškrábáním.
Jak vyčistit dřevěné žaluzie

Co je dřevěná žaluzie?

Dřevěná žaluzie je žaluzie vyrobená z přírodního materiálu. Dřevěné lamely této „dřevěné rolety“ působí elegantně, útulně a dodávají příslušné místnosti přirozený šarm. Blokuje nepříjemné sluneční paprsky bez zatemnění místnosti. Užijte si vysoce kvalitní design našich dřevěných žaluzií a zalijte svůj pokoj měkkým a teplým světlem.

Na internetu se setkáte s mnoha pojmy, které všechny označují jako dřevěné žaluzie. Možná jste již viděli zastínění okna pod jedním z následujících názvů:

“Dřevěná roleta” “Dřevěné lamely” “Dřevěné rolety”

I když je třeba roletu obecně odlišit od žaluzie, tyto termíny označují také dřevěné rolety pro vnitřní použití obecně.

Materiál, lamely a vzhled: Různé žaluzie vyrobené ze dřeva

Naše dřevěné žaluzie jsou vyrobeny z různých typů dřeva. Dřevo je ošetřeno a nakonec lazurováno nebo lakováno v různých barvách. Lamely jsou silné cca 3 mm a lze je zakoupit v různých šířkách (25,35, 50 a 70 mm). U velmi velkých oken doporučujeme široké lamely pro lepší vizuální efekt. Také vytvoří v horní části okna nábal, který je výrazně užší, protože se na stejnou délku používá méně lamel.

Aby vaše dřevěné žaluzie dokonale zapadly do vašeho bytového designu, můžete si dřevěné lamely objednat v různých barvách. V závislosti na velikosti lamel si můžete vybrat z nabídky barev vaší dřevěné rolety. Ať už dřevěná roleta v bílé, dřevěná roleta v černé nebo šedá: vše je možné! Své dřevěné žaluzie si samozřejmě můžete pořídit i v hnědé nebo tmavě hnědé barvě. Prostě skutečná dřevěná roleta s přírodním vzhledem.

Dřevěné žaluzie na míru: individuálně vyrobené na vámi požadovaný rozměr

Dřevěné žaluzie na míru jsou elegantním poutačem pro každé okno. Jsou individuálně vyrobeny na vámi požadovanou velikost a perfektně sedí na okně. Jednoduše zadejte nám rozměry okna pro vaše nové dřevěné žaluzie. Pokud si stále nejste jisti, můžete se také spolehnout na naše odborné poradenství na místě. Jednoduše si domluvte schůzku s naším servisem a brzy si užijte svou dřevěnou lamelovou roletu.

Speciální varianta: sluneční ochrana ze dřeva s bambusovým vzhledem

Jako alternativu máme také dřevěné lamely pro vnitřní použití z bambusu – naše bambusové rolety. Bambus je mnohem lehčí než dřevo, a proto je ideální pro větší okna. Materiál je navíc rychle obnovitelná surovina, která je velmi šetrná k životnímu prostředí a ekologická. Krásný design jde ruku v ruce s dobrým svědomím!

Elektrické nebo s tahem: Takto se ovládají dřevěné žaluzie

Obsluha vašich dřevěných žaluzií je minimálně stejně důležitá jako dokonalý vzhled. Dřevěné lamelové žaluzie totiž budete používat každý den a chcete, aby to šlo snadno a hladce.

Mnoho různých provozních režimů vám umožní najít dřevěnou roletu, která vyhovuje vašim potřebám. Osvědčený provoz s torzní tyčí a tažným lankem nebo tahem lanka a obrácením lanka nebo komfortní, elektrická verze s naším modelem „ Elektrická žaluzie “, buď s vypínačem nebo dálkovým ovládáním – rozhodněte se.

Otevřená technologie s dřevěnou žaluzií „Retro“

Pro nostalgický vzhled doporučujeme naše „retro“ žaluzie. Viditelná technologie harmonicky doplňuje design a přináší vzhled 30. let do současnosti. Dřevěná „retro“ žaluzie se hodí k modernímu i klasickému stylu zařízení a zaujme svým nostalgickým vzhledem.

Model „Retro“ je dostupný jako dřevěné žaluzie s šířkou lamely 50 mm. Vršek interiérových žaluzií „Retro“ se navíc liší od vršku ostatních dřevěných žaluzií. Pro vytvoření nostalgického nádechu byla horní část hlavy vyrobena výhradně ze dřeva, takže můžete vidět mechaniku. U všech ostatních modelů je jak vrchní hlava z plechu, tak technologie schovaná za dřevěným panelem. To zajišťuje jednotný pohled na okně.

retro dřevěná žaluzie

Jsou dřevěné žaluzie bezpečné pro děti?

Bezpečnost je naší prioritou, a proto jsou naše žaluzie vybaveny bezpečnostními systémy, které splňují evropské normy, aby se minimalizovalo riziko pro děti. Doporučujeme také použít držáky provázků, které eliminují riziko uškrcení.

Jaké jsou možnosti ovládání dřevěných žaluzií?

Dřevěné žaluzie lze ovládat ručně pomocí provázků nebo otočné tyče, která umožňuje nastavení úhlu lamel. Pro větší pohodlí mohou být některé modely vybaveny motorizovanými systémy, které umožňují dálkové nebo automatické ovládání.

Jsou dřevěné žaluzie dobrou volbou pro alergiky?

Dřevo je přírodní materiál, který nesbírá tolik prachu jako látky, díky čemuž jsou dřevěné žaluzie dobrou volbou pro alergiky. Pravidelné čištění lamel zabraňuje hromadění alergenů a prachu.

Lze dřevěné žaluzie instalovat mimo okna?

Dřevěné žaluzie jsou určeny především pro vnitřní použití. Vystavení povětrnostním vlivům by mohlo dřevo poškodit, proto doporučujeme dřevěné žaluzie instalovat do interiéru, což navíc přispívá k lepší tepelné a akustické izolaci.

Jaké velikosti lamel jsou dostupné u dřevěných žaluzií?

V závislosti na vašich preferencích a velikosti okna můžeme nabídnout žaluzie s lamelami různých šířek. Nejoblíbenější velikosti jsou 25 mm, 35 mm a 50 mm. Šířka lamel ovlivňuje estetiku a množství světla procházejícího žaluziemi.

Mohou se dřevěné žaluzie časem ohnout nebo prasknout?

Kvalita dřeva je rozhodující pro životnost žaluzií. Naši výrobci používají vysoce kvalitní evropské dřevo, které je správně zpracováno, aby byla zajištěna odolnost proti ohýbání a praskání. Pravidelná péče a vyhýbání se extrémním podmínkám, jako je nadměrná vlhkost, zajistí vašim žaluziím dlouhou životnost.

Jak udržet dřevěné žaluzie v dobrém stavu?

Dřevěné žaluzie vyžadují pravidelné utírání prachu a šetrné čištění. K odstranění prachu můžete použít měkký hadřík nebo kartáč. Na skvrny můžete použít mírně navlhčený hadřík s jemným čisticím prostředkem, ale vyhněte se přílišnému namočení dřeva.

Mohu si přizpůsobit vzhled svých dřevěných žaluzií?

Ano, nabízíme různé povrchové úpravy a barvy, které vám umožní přizpůsobit žaluzie vašemu individuálnímu stylu a dekoraci interiéru. Můžete si vybrat barvu a texturu, která nejlépe splyne se zbytkem vašeho domova.

Jaké jsou výhody dřevěných žaluzií ve srovnání se závěsy nebo roletami?

Dřevěné žaluzie nabízejí větší kontrolu nad světlem a soukromí. Umožňují přesnou regulaci množství světla v místnosti a snadno se udržují. Jsou také odolným a trvanlivým řešením ve srovnání s tradičními závěsy.

Jak změřit okno pro dřevěné žaluzie?

Přesné měření je klíčové pro objednání žaluzií na míru. Měli byste změřit šířku a výšku okna v několika bodech, abyste zohlednili případné nerovnosti. Nabízíme podrobného průvodce měřením, který vám pomůže krok za krokem procesem a zajistí dokonalé přizpůsobení.

Jsou dřevěné žaluzie náročné na instalaci?

Naše dřevěné žaluzie jsou navrženy s ohledem na snadnou instalaci. 
Obsahují všechny potřebné komponenty a jsou dodávány se snadno srozumitelnými pokyny. 
Většina zákazníků si může žaluzie nainstalovat sama, aniž by si museli najímat profesionály.

Jsou dřevěné žaluzie vhodné do každé místnosti?

Dřevěné žaluzie jsou výbornou volbou do většiny místností, zejména obývacích pokojů, ložnic a pracoven. Vzhledem k jejich přirozeným vlastnostem se nedoporučují používat v místnostech s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny nebo kuchyně, kde mohou být lepší volbou žaluzie z materiálů odolných proti vlhkosti.

Jak se dřevěné žaluzie liší od ostatních typů žaluzií?

Dřevěné žaluzie nabízejí nejen klasický a hřejivý vzhled, ale jsou také odolné a dokážou místnost účinně tepelně i akusticky izolovat. Na rozdíl od žaluzií z jiných materiálů, jako je hliník nebo PVC, dodají dřevěné žaluzie eleganci a přirozené kouzlo každému interiéru.

Jsou dřevěné žaluzie ekologické?

Mnoho společností nabízí dřevěné žaluzie z certifikovaného udržitelného zdroje, díky čemuž jsou šetrné k životnímu prostředí.

Jaké jsou rozdíly mezi dřevěnými žaluziemi a žaluziemi z jiných materiálů?

Dřevěné žaluzie nabízejí přirozený, teplý vzhled a jsou často odolnější než jejich syntetické protějšky. Obvykle jsou však dražší a nemusí být vhodné do místností s vysokou vlhkostí.

Jsou žaluzie ze dřeva energeticky úsporné?

Dřevo má přirozené izolační vlastnosti, které mohou pomoci udržet teplotu v místnosti, ale obecně jsou rozdíly v energetické účinnosti oproti jiným materiálům minimální.

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevěných žaluzií?

Mezi výhody patří: estetika, odolnost a přírodní charakter. 
Nevýhody mohou zahrnovat vyšší cenu a omezení při použití v místnostech s vysokou vlhkostí.

Jsou žaluzie odolné proti poškození?

Dřevo je odolný materiál, ale není odolné vůči silným nárazům nebo poškrábání. 
Správná péče a opatrnost při používání jsou klíčem k jejich udržení v dobrém stavu.

Jaké ovládací mechanismy jsou k dispozici pro dřevěnou žaluzii?

Ovládání může být manuální, pomocí provázků, nebo automatické, díky elektrickým mechanismům, nebo dokonce integrované se systémy chytré domácnosti.

Jak vyrobit dřevěné žaluzie?

Máte chuť tvořit? Pokud jste dostatečně zruční a preciznost vám není cizí, taková výroba dřevěných žaluzií pro vás bude skvělé kreativní vybití, které do vašeho domova dodá jak estetičnost, tak stín. Jak na to? 

1. Vyberte si na žaluzie kvalitní dřevo. Cedr, dub nebo borovice jsou odolné a zároveň esteticky přitažlivé materiály. 
2. Pak si zvolte, jak široké a dlouhé lamely chcete/potřebujete a pečlivě je vyřízněte.  
3. Ošetřete je proti škůdcům a vlhkosti speciálním lakem nebo olejem. 
4. Navrtejte do lamel otvory na provlékání šňůrek, díky kterým pak budete moct žaluzie ovládat.
5. Poté lamely uspořádejte, propojte šňůrkami a připevněte k horní liště, která bude nad oknem.
6. Nakonec přidejte ovládací mechanismus, který umožní plynulé nastavení úhlu a výšky lamel, což zajišťuje optimální regulaci světla a soukromí v místnosti.

Nejlepší žaluzie do dřevěných oken

Asi vás nepřekvapí, že dřevěným oknům obvykle dodávají nejlepší vzhled právě žaluzie dřevěné. Jejich přírodní materiál harmonicky doplňuje vzhled dřevěných rámů a celkově podtrhuje teplý a přírodní charakter místnosti.

Delší a informativnější článek na téma, jaké vybrat vnitřní žaluzie do dřevěných oken si přečtěte v poradně.

Nejčastěji hledáte

Nenašli jste tady, co jste potřebovali? Inspirujte se tím, co zajímá ostatní:

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top