Plastové rolety

Home » Venkovní stínění » Venkovní rolety » Plastové rolety

Venkovní plastové rolety

S plastovými roletami lze individuálně a snadno regulovat světlo, které dopadá do interiéru. Na jedné straně lze roletu zcela vytáhnout tak, aby bylo okno volně přístupné. To je výhoda zejména při čištění oken nebo když chcete vidět ven.

Podobně lze plastové rolety zcela stáhnout dolů, takže okno je zakryto roletou. To se obvykle provádí pomocí šňůry, popruhu nebo elektrickým ovládáním, které může být tlačítkové nebo dálkové.

Plastové rolety patří mezi nejúčinnější systémy ochrany před sluncem.

Sluneční světlo se odráží před roletou před oknem, velká část slunečního záření se tak nedostane na prosklenou část okna. To znamená, že až 95% sluneční energie může být udržováno mimo interiér domu nebo bytu.

 

  • manuální ovládání šňůrou nebo popruhem
  • elektrické, na tlačítko na stěně nebo dálkové
  • možnost ovládání přes aplikaci Somfy TaHoma

 

Výsledky vědeckých studií ukazují, že při použití plastové rolety může v létě výrazně snížit potřebu energie za chlazení.

Naopak to je, při situaci v zimním chladném počasí. Není žádnou novinkou, že vedou k významnému zlepšení tepelné izolace domu.

V zimě lze pomocí rolet ušetřit až 10% topné energie.

V poslední době se pomalu od plastového provedení odpouští, a nahrazuje se hliníkovým provedením, které je pevnější a stálejší.

737 739 714 – Navštivte vzorkovnu stínící techniky v Praze

Venkovní rolety na balkon v paneláku

Největší potíže se vyskytují při výběru vhodného designu na balkonech a lodžiích, protože okna se zde liší v nestandardních velikostech a tvarech.

Moderní rolety pro balkony dokážou tento úkol zvládnout, aniž by při provozu způsobovaly značné potíže.

Nejlepší, pohodlná a praktická možnost pro paneláková balkonová okna se však stále považují venkovní rolety, které přizpůsobíte vůči barvě fasády.

Cena rolet

Stanovit cenu rolet je možné po dodání alespoň přibližných rozměrů. Záleží na velikosti oken a dveří a na celkovém provedení.

Někdy jsou požadavky od zákazníků ceny včetně sítí proti hmyzu. Tam velice záleží, zdali je integrovaná síť rolovací nebo plisovaná.

Další vliv na cenu rolet může mít elektrické ovládání nebo speciální požadavek na barevné provedení.

Proto je třeba každou zakázku individuálně nacenit.