Home » Venkovní stínění » Sítě proti hmyzu » Co pomáhá proti mouchám

Co pomáhá proti mouchám

Pro mnoho lidí jsou mouchy nejnepříjemnějším hmyzem. Jsou vysílači bakterií a dalších patogenů. Není však žádný důvod je okamžitě zabít nebo je zabít lepkavými pasti. Několik jednoduchých triků a domácích léků pomáhá stejně dobře a mnohem jemněji v létě. V tomto příspěvku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o létání, jak jej udržet dál a jaké metody nás je zbaví.

Vzorkovna

Vzorkovna

Zavolejte nám a vyberte si termín návštěvy.

+420 737 739 714

Proč je moucha nepříjemná?

Moucha domácí miluje teplo, a je šťastná z otevřených jídel nebo zbytků v kuchyni a na stole. Po jídle hledá další hromadu, kompost nebo jiné teplejší oblasti, kde položí vejce. Vzhledem k tomu, že se neustále kyvadlově pohybuje mezi naší potravou a oblastmi kladoucími vejce, existuje vysoké riziko přenosu patogenů. Zaváděním bakterií snižuje pokojová doba trvanlivost jídla.

V tomto příspěvku najdete nejúčinnější prostředky na mouchy. Nejprve je třeba říct, že žádný z těchto prostředků neslibuje 100% účinnost. Navzdory největšímu úsilí se jedna nebo druhá moucha bude moci dostat do vašeho bytu, kde vám bude lést na nervy. Nejlepší je kombinovat dvě nebo tři z těchto metod, aby se mouchy nedostali do vaší domácnosti, a v případě potřeby, aby jste se jich zbavily.

1. Zabraňte jim vstupu do místností

Mouchy domácí hledají především uhlohydráty (zejména cukr a džem) a proteiny. Mouchu přitahují i malé drobky nebo zbytky šťávy v otevřené sklenici. Proto zakryjte veškeré jídlo, po jídle rychle vyčistěte stůl a ihned umyjte špinavé nádobí. Udržujte okna a dveře do značné míry zavřené nebo je zajistěte pomocí sítí proti hmyzu. Větrejte pouze v chladných ranních hodinách a zvolte okna na temné straně vašeho domova, protože mouchy dávají přednost teplým místům.

2. Vytvořte průvan v bytě

Pokud mouchy nemohou něco vydržet, je to vítr. Takže pokud vás naštve několik much domácích, otevřete na několik minut protilehlá okna, a vytvořte průvan. Poté by se téměř všechny měli přestěhovat.

3. Vyhánět esenciálními oleji

V bytě můžete odvézt mouchy vložením několika kapek éterických olejů do vonné lampy. K tomu jsou vhodné levandule, bazalka, máta peprná a eukalyptus.

4. Vůně – zbraň proti létání venku

K snídani venku můžete vytvořit příjemně vonící oblak vůně, který udržuje mouchy daleko. Vložte starý kus látky, například zbývající ponožku, do skleněné nebo kovové nádoby. Na horní část pokapejte několik kapek levandulového éterického oleje a nádobu zavřete. Ponechte ji uzamčenou na několik hodin a otevřete ji pouze před postavením stolu nebo sezením na zahradě s knihou. V závislosti na tom, kolik oleje používáte, vůně vydrží po dobu 30–120 minut.

5. Masožravé rostliny

Přirozeným ochranným prostředkem je pěstování masožravých rostlin. Existují některé odrůdy, které se zde také daří. Zeptejte se v obchodě s rostlinami.

6. Lepivé pasti

Adhezivní pasti jsou účinným protijedem pro mouchy domácí, což bohužel není pro hmyz příliš příjemné. Malé roličky na zavěšení jsou dostupné levně v každém velkém supermarketu, zahradním centru. Měli by se však používat pouze v případě, že jiné metody nejsou vyloučeny a hmyz představuje příliš velké zdravotní riziko.

7. Sestavte si past sami

Existují různé způsoby, jak si vytvořit vlastní pasti na mouchy. Domácí alternativou lepivých pastí jsou proužky pečícího papíru, které potahujete obzvláště lepivým medem, sirupem nebo lepidlem. Jednoduchá past na mušky se skládá ze sklenice nebo misky s ovocným octem, cukrem a trochou mycí kapaliny.

Mouchy domácí jsou chyceny pomocí pasti vyrobené z recyklované PET láhve. Účinnost takové pasti silně závisí na použitém atraktantu. Do interiéru se doporučují zbytky ovoce, směsi ovocného octa, ovocné šťávy, cukr a med. Pomáhá také stříkající tekutina na mytí nádobí.

Pokud chcete nastavit nebo zavěsit pasti venku, vyberte slunná a bezvětrná místa. Venku si můžete jako atraktant vybrat řešení rybí moučky. To je velmi efektivní, ale voní nepříjemně.

Vložte do pasti nějaké rybí moučky a přidejte vodu. Roztok na několik hodin kvasí na slunci, než přitáhne první mouchy. Tato past na venkovní mušky je komerčně dostupnou alternativou pro venkovní použití.

8. Elektronická past na mouchy

Pokud máte opravdu vážný problém s mouchami, můžete také zvážit nákup elektronické pastí na mouchy. Toto řešení je užitečnější pro komerční použití v případech, kdy nesmí být ohroženo bakteriální kontaminace čerstvých potravin. Přitahuje mouchy světlem a poté je usmrtí elektrickým proudem. Myslím si však, že by to měla být poslední volba, pokud všechno ostatní nepomůže.

Často hledáte

Venkovní a interiérové stínění představuje nejen designový prvek, ale také značnou úsporu.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top