Home » Rolety » Látkové rolety » Rolety den a noc

Rolety den a noc

Rolety den a noc (také známé jako zebra rolety) jsou skvělým způsobem, jak zastínit místnost. Střídavé pruhy smývatelné a průhledné látky vám umožní užít si absolutní soukromí a sníženou intenzitu světla v místnosti a jedno zatažení řetízku propustí do místnosti mnohem více světla. Tato úroveň ovládání se dá přirovnat k žaluziím, ale roleta den a noc je lehčí a vyrobena pouze z látky. Tato stylová varianta bere průmysl interiérového designu útokem jednoduše proto, že se jedná o moderní a všestranný způsob zastínění místnosti, který poskytuje více možností, jak zabránit pronikání světla do místnosti.

Nabízíme široký výběr barev a materiálů, díky nimž si každý zákazník může rolety den a noc přizpůsobit nejen výšce a šířce okna, ale také designu interiéru a vlastním estetickým preferencím.

Rolety den a noc na míru jsou univerzálním a velmi praktickým řešením. Díky možnosti nastavení stupně jejich průhlednosti mají různé možnosti. Přes den s nimi lze místnost mírně zatemnit a omezit její sluneční záření, v noci zase umožní dosáhnout dokonalé tmy nutné pro spokojený a hluboký spánek. Dostatečně nízké množství světla poskytované našimi roletami zaručuje zdravý spánek. Jedná se o ideální alternativu ke složitým a nespolehlivějším žaluziím.

Rolety den a noc jsou velmi univerzální, proto je můžeme doporučit do malých bytů, jejichž majitelé mají malý počet místností. Pokud pracujete, studujete, odpočíváte a spíte ve stejné místnosti – tyto typy rolet pro vás budou perfektní volbou. Poskytnou vám nejvyšší komfort v různých situacích.


  • Dodací lhůty: jen 3–4 týdny
  • Max. rozměry: šířka až 280 cm, výška až 300 cm

Pro vás bez starostí

Poradíme vám a vybereme → vše u vás zaměříme → provedeme odbornou montáž se zárukou.


Produkty v této kategorii

Rolety den a noc – cena

roleta Twintex

Zatemňovací roleta den a noc na zeď Twintex

cena od 4 067,- Kč

Šířka: až 220 cm
Výška: do 300 cm

Oblíbené: šedé, hnědé, Blackout

Roleta den a noc Maestra Magic s vodícími lištami

Mini roleta den a noc na rám okna Maestra

cena od 1 983,- Kč

Max. šířka: 170 cm
Výška: do 250 cm

Výhoda: Pohodlné otevírání okna

Roleta Doppelrollo

Roleta den a noc Zebra montáž na strop

cena od 4 641,- Kč

Max. šířka: 250 cm
Výška: do 260 cm

Oblíbené: Černé, Grafit, Bílé

roleta den a noc bez vrtaní

Roleta den a noc bez vrtání

cena od 1 983,- Kč

Max. šířka: 170 cm
Výška: do 250 cm

Oblíbené: Nalepovací

roleta den a noc na balkonové dveře

Roleta den a noc na balkonové dveře

cena od 1 983,- Kč

Šířka: až 170 cm
Výška: do 250 cm

roleta den a noc v kazetě realizace 2

Roleta den a noc v kazetě

cena od 3 192,- Kč

Max. šířka: 240 cm
Výška: do 250 cm

Výhoda: Pohodlné otevírání okna

Roleta den a noc Jazz na rám okna

Roleta den a noc Jazz na rám okna

cena od 1 490,- Kč

Max. šířka: 130 cm
Výška: do 160 cm

Výhoda: Na závěsné háčky

roleta den a noc na zeď

Roleta den a noc na zeď Magic

cena od 2 126,- Kč

Max. šířka: 240 cm
Výška: do 250 cm

Výhoda: Na velká okna

roleta den a noc do střešního okna

Roleta den a noc 11-7372

cena od 6 292,- Kč

Šířka: do 150 cm
Výška: do 150 cm

Roleta den a noc 11-7370 do střešního okna

Roleta den a noc 11-7370

cena od 4 628,- Kč

Šířka: do 150 cm
Výška: do 1500 cm

Den noc roleta Zebra B55

Den noc roleta Zebra B55

cena od 2100,- Kč

Šířka: do 240 cm
Výška: do 250 cm

Den noc roleta Zebra Prestige

Den noc roleta Zebra Prestige

cena od 990,- Kč

Šířka: do 120 cm
Výška: do 220 cm

Roleta den noc Zebra MK 3050

Roleta den noc Zebra MK 3050

cena od 2 760,- Kč

Šířka: do 280 cm
Výška: do 250 cm

Roleta den noc Zebra Prestige Spatial

Roleta den noc Zebra Prestige Spatial

cena od 990,- Kč

Šířka: do 120 cm
Výška: do 220 cm

Roleta den noc Zebra MKB5

Roleta den noc Zebra MKB5

cena od 810,- Kč

Šířka: do 110 cm
Výška: do 150 cm

Rolety den a noc bez vrtání

Rolety den a noc bez vrtání

Existuje možnost zcela eliminovat potřebu vrtání otvorů v okně pouhým nalepením nebo upnutím vaší rolety bez vrtání. Tyto typy montáže rolet den a noc se doporučují zejména v případě, že nechcete v pronajatém bytě nechávat otvory v okně.

Roleta den a noc se jednoduše připojí na rám okna bez velkých základních technických znalostí. Podrobnosti o instalaci naleznete v našem montážním návodu. Extra tip: Při montáži použijte vodováhu, abyste mohli svou roletu dokonale a vodorovně vyrovnat. To vám zaručí hladký chod a zároveň dlouhou životnost vaší rolety.

Při instalaci nalepením je důležité pouze to, že povrch podkladu musí být zbaven prachu a mastnoty. Poté jednoduše odlepte lepicí proužky a rovnoměrně přitlačte lepicí plochy. Před prvním použitím nechte roletu den a noc 24 hodin odpočívat, aby lepidlo optimálně přilnulo k lepicí ploše.

Rolety den a noc do paneláku

Roleta den a noc v malé v kazetě je moderním řešením pro milovníky módních a inovativních produktů, které dokonale spojují praktické a estetické hodnoty. Roleta se velice hodí pro stínění oken a dveří do paneláku.

Zaujme svým atraktivním, promyšleným designem a vybízí širokým výběrem barev látek. Snadno se přizpůsobí našemu interiéru. Každá roleta den a noc dokonale ladí s moderním, industriálním, skandinávským nebo klasickým stylem.

Zvláště atraktivně vypadají rolety v odstínech bílé, béžové nebo světle šedé. Na druhou stranu, pokud chceme zvýraznit okenní rámy, volíme intenzivnější barvy. Kazety a lišty jsou k dispozici v následujících barvách: bílá, antracitová, stříbrná nebo potažená fólií podobná dřevu.

Rolety den a noc do paneláku
rolety den a noc na balkonové dveře

Rolety den a noc na balkonové dveře

Roleta den a noc do balkonových dveří se skládá ze dvou vrstev látky různé průhlednosti, spojených dohromady ve svislých pruzích. To vám umožní nastavit množství světla vstupujícího do místnosti a také ovládat viditelnost zvenčí. Díky tomu si můžete osvětlení uvnitř domu či bytu přizpůsobit vlastním preferencím a potřebám.

Hlavní výhodou rolet den a noc na balkonové dveře je možnost nastavení osvětlení a soukromí v závislosti na aktuálních podmínkách. Lze je zcela srolovat, aby dovnitř propustilo maximum světla a užili si panoramatický výhled z balkonu. Uspořádat je můžete i tak, aby jemně propouštěly světlo a v interiéru navodily příjemnou atmosféru a zároveň zajistily soukromí.

Rolety jsou také účinným způsobem ochrany před nadměrným slunečním zářením a UV zářením. Zejména pokud jsou vaše balkonové dveře orientovány na jih nebo západ, tyto rolety pomohou udržet v místnosti příjemnou teplotu a ochrání nábytek, koberce a další předměty před vyblednutím a poškozením sluncem.

Rolety den a noc s vodící lištou

Roleta den noc s bočním vedeními je roleta, jejíž látka je srolována a shora chráněna v kazetě . Po stranách jsou nalepeny ploché boční lišty nebo vodící lišty. Roletová kazeta se šroubuje nebo lepí. Jedná se o neinvazivní možnost instalace, pokud nechcete kazetu přišroubovat k křídlu okna.

Roletové kazety jsou vždy vyrobeny z hliníku. Mohou být práškově lakovaná nebo pokrytá barvami dřeva, které často připomínají nebo dokonce vypadají stejně jako barvy oken. Dokonale ladí s barvami oken, která máte.

Okenní roleta den a noc s vodící lištou má výšku od 3,5 cm a vyčnívá tolik z okenního křídla. Vodící lišty jsou vyrobena z hliníku nebo z PVC, ve stejné barvě jako kazeta. Krycí nebo vodící lišty se vždy lepí na okenní křídlo.

Rolety den a noc s vodící lištou
Výhody a nevýhody rolet den a noc

Rolety den a noc výhody a nevýhody

Mezi nevýhody okenních rolet den a noc patří nemožnost 100% zcela zatemnit interiér. To je způsobeno vzdáleností, která se vyskytuje mezi dvěma látkami, které je třeba udržovat v jemné vzdálenosti od sebe. Je nezbytný pro správné fungování žaluzií a rolet.

Další nevýhodou rolet den noc je jejich pomalejší vytahování. Při rolování rolety musíte dělat více pohybů s ovládacím řetízkem. Je to proto, že materiál je dvojnásobný ve srovnání s tradiční roletou.

Příznivci hovoří o plynulé regulaci světla. Největší výhodou rolet den a noc je možnost posouvat průhledné pásy mezi sebou, což umožňuje upravit požadované množství světla v místnosti. Rolety se dají úplně srolovat a rozvinout.

Další výhodou bude dekorativnost rolet den a noc. Úpravou propustnosti světla můžete změnit i vzhled rolety. Svoboda kombinace zůstává v rukou majitele rolet. Je jisté, že přítomnost pruhované rolety je sama o sobě dekorací, která nevyžaduje další prvky v podobě závěsů.

Zatemňovací rolety den a noc

Pokud jste zavítali sem, pravděpodobně vás zajímají funkční a estetické okenní zastínění a zatemnění. To je dobré! Prezentované zatemňovací rolety pro den a noc jsou bezesporu jedním z nejoblíbenějších modelů dostupných v našem obchodě. Není to pro nás žádné překvapení, protože si je dychtivě vybírají jak majitelé privátů, tak lidé zařizující své kanceláře, restaurace nebo dokonce hotelové prostory.

Je tomu tak samozřejmě proto, že rolety den a noc se snadno používají a jejich výběr je téměř vždy uspokojivý. Nejdůležitější výhodou tohoto typu produktů je bezesporu jejich vysoká funkčnost. Zatemňovací rolety umožňují efektivně nastavit množství světla pomocí plynulého a bezproblémového nastavení.

zatemňovací rolety den a noc
Rolety den a noc na francouzská okna

Rolety den a noc na francouzské okno

Rolety den noc jsou každým rokem stále oblíbenější volbou v domech a bytech. Není se čemu divit. Umožňují přesnou regulaci osvětlení v interiérech a jsou také estetickým doplňkem dekoru. Zjistěte, jak nejlépe vyzdobit francouzská okna vybavená roletami den a noc.

Moderní styl se vyznačuje minimalismem a jednoduchostí v kombinaci s geometrickými vzory. Z tohoto důvodu jsou rolety den a noc ideální pro tento dekor. I když se závěsy vypadají skvěle, jejich kombinování není nutné.

V minimalistickém interiéru mohou fungovat samostatně a tvoří elegantní doplněk. Francouzská okna lze dodatečně ozdobit tropickými rostlinami zasazenými v moderních, kovových květináčích.

Rolety den a noc na zeď

Nástěnné rolety jsou k dispozici v široké škále vzorů a barev a ve velikosti, která se dokonale hodí k oknu. Vyhnete se tak problému s příliš dlouhými nebo širokými roletami, které na okně nevypadají dobře a kazí design interiéru.

Volně visící roleta den a noc na zeď je vyrobena z kvalitní látky, která se skládá ze střídajících se pruhů materiálu stejné barvy. Dodávají se také se síťovinou s obdélníkovými oky, která zajišťuje lehkou podšívku materiálu a je barevně nerozeznatelná, což působí esteticky. Díky této kombinaci vypadají rolety na okně bezvadně a úspěšně zapadají do moderního designu oken.

Výhodou použití moderních rolet na zeď je, že mají hygienický atest a jsou chráněny impregnačním prostředkem. Díky tomu na roletách i přes odstup času nevznikají nevzhledné záhyby ani nečistoty a rolety vypadají stále bezvadně.

Rolety den a noc na zeď
rolety v kazetě den a noc

Rolety den a noc v kazetě

Roleta den a noc v kazetě namontovaná na okno zabere méně místa než klasické rolety přišroubované ke stěně nebo stropu. Zaručují snadný přístup k oknu, díky čemuž se velmi pohodlně používají. Rolety den a noc v kazetě krásně přilnou ke sklu, takže budou stínit okno před přebytečnými slunečními paprsky. Hliníková kazeta je odolná a vypadá elegantně. Hliník se bude dobře hodit k módním, moderním, skandinávským nebo minimalistickým aranžmá a zároveň se krásně hodí k dřevěným rámům oken.

V naší prodejně najdete široký výběr rolet den a noc v hliníkové kazetě . Můžete si vybrat pruhy v barvách odpovídajících výzdobě vašeho domova, bytu nebo kanceláře. Rolety jsou vyráběny na míru, proto systém dobře poslouží i pro okna s nestandardními rozměry.

Rolety den a noc na střešní okna

Dobře zvolené plisé rolety den a noc na střešní okna dokážou dodat každému interiéru svěží vzduch. Bez ohledu na denní či noční dobu si můžete užívat slunce, trochu soukromí, ale hlavně mít plnou kontrolu nad světlem vstupujícím do vašeho domova, což zaručují dostupné plisé rolety.

Tato jedinečná dvouvrstvá roleta je napůl voálová, napůl běžná roleta a způsobí revoluci ve způsobu zastínění vašeho prostoru ve střešním okně a opravdu vypadá skvěle! Dvouvrstvá látka propouští světlo, tentokrát propojená látkovými panely.

Je stylovou a útulnější alternativou kovu nebo dřeva. Je to jako mít dvě rolety v jedné. Částečně zatemňující část hustá, část síťová část filtrující světlo a možnost zatemnit váš domov přesně tak, jak a kde potřebujete, je něco, co vás jistě přiměje obdivovat vaše hosty. Pamatujte, že prostřední pohyblivé části řasení budou vždy vypadat lépe než rolety z jednoho materiálu.

Rolety den a noc na střešní okna
Rolety na okna den a noc

Rolety den a noc – otevírání okna

Zda roleta omezí možnost otevření okna, záleží především na typu, který si vyberete. Hodně také záleží na typu montáže rolet na okna. Rolety den a noc namontované přímo na okenní křídlo jsou více omezující, protože často dost vyčnívají, což zejména v případě těsně osazených oken nemusí umožnit úplné otevření okna.

Pokud se nechceme nijak omezovat, stojí za zvážení pořízení modelů, které se montují invazivně přímo na strop nebo stěnu nad oknem. V tomto případě však musíme počítat s tím, že montáž tohoto typu rolet obnáší vrtání otvorů do stěn. Obě řešení tedy mají své výhody i nevýhody.

Mini rolety jsou rozhodně nejvíce limitující, ale na druhou stranu cenově nejdostupnější . Tento model se montuje přímo na okenní křídlo, což znamená, že dost vyčnívá a v některých případech nám může bránit v úplném otevření okna. Naštěstí toto omezení není výrazné a stále umožňuje pohodlné používání jak rolet, tak okna.

Jak změřit rolety den a noc

Pokud uvažujete o pořízení moderního výrobku pro zatemnění interiérů, jako jsou rolety den a noc, a nevíte, jak změřit okno pro roletu v kazetě nebo se bojíte, že něco změříte špatně. Podívejte se, jak správně změřit okno, aby rolety pro den a noc byly správně sladěny s vaším oknem.

Nejprve musíte zvážit 3 velikosti, a to:

Šířka A – šířka skla včetně zasklívací lišty
Šířka B – šířka samotného skla s těsněním
Výška – výška skla včetně zasklívací lišty

Měření není složité, ale nejprve si musíte pořídit kovový, vysouvací nebo dřevěný truhlářský metr. Vzhledem k tomu, že na trhu je mnoho modelů oken, musí být měření provedeno přesně. Není se však čeho bát – není to nic těžkého. Dle výše uvedených informací máme při objednávce rolet den a noc zájem o 3 velikosti.

Jak změřit rolety den a noc
Rolety den a noc maxi

Jak vyčistit rolety den a noc

I když je látka rolet den a noc impregnována z výroby, neochrání je zcela před nečistotami. Roleta se skládá ze dvou částí proto při jejich čištění musíme dávat pozor, abychom nepoškodili mechanismus pohyblivých látek a tím ani jednu nezničili. Tím zabráníte tomu, aby roleta správně plnila svou funkci. Jak čistit roletu den a noc?

Základním krokem při čištění rolet je pravidelné vysávání. Můžete použít vysavač na nízké otáčky vybavený kartáčovou koncovkou, ale bezpečnější metodou je použití prachovky nebo měkkého hadříku. Tím se minimalizuje riziko materiálních škod.

Jak provádět čištění? Nejlépe jemnými, dlouhými tahy odshora dolů, aby se špína neroznášela po materiálu a ještě silněji nezatlačila do jeho struktury. Důležité je, že se vyplatí roletu vysát za slunečného dne. Lépe pak uvidíme místa, kde se na nich usadil prach.

Sdílejte na sociálních sítích

© Martin Knittich | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top