Závěsy a záclony do obývacího pokoje

Home » Design interiéru » Závěsy do obývacího pokoje

Závěsy a záclony do obývacího pokoje bychom měli vybírat pečlivě. Obývací pokoj je srdcem domu. Je to místo, kam zveme návštěvy, kde relaxujeme, odpočíváme, trávíme čas s rodinou a přáteli. Z toho důvodu bychom měli zvolit tu nejlepší možnou variantu. Nesnažíme se stínění ledabyle odbýt.

Vše závisí na velikosti pokoje a na způsobu jeho zařízení.

Přesto obecně platí, že závěsy na okna v obývacím pokoji mohou být jak lehké, tak těžké. Lehké světlé závěsy zastíní místnost a interiér opticky zvětší, provzdušní. Budeme se cítit volněji. Při vyšším počtu osob pak nehrozí pocit stísněnosti.

Naopak při volbě těžkých závěsů tmavší barvy v obývacím pokoji nastolíme pocit pohodlí a útulnost. Přidat můžete i moderní záclony do obývacího pokoje.

Pohodlná pohovka obložená polštářky už jen dotváří pocit opravdového domova, kam se každý s chutí vrací. Navíc není problém přespat právě zde, protože těžké závěsy zajistí absolutní zatemnění. Vždy si zakládáme na výběru barvy.

Pokud chceme vzorované závěsy, dáváme si pozor, zda už někde jinde nemáme jiný vzor. Oba motivy by se zbytečně tloukly, čímž by vznikl nesoulad.

737 739 714 – pojďte se podívat do vzorkovny v Praze